نام‌نویسی آزمون مترجم رسمی قوه قضائیه سال ۱۴۰۳ آغاز شد/ زمان برگزاری ۲۶ مرداد

سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور اعلام کرد نام‌نویسی در آزمون انتخاب مترجم رسمی قوه قضائیه سال ۱۴۰۳ از امروز (۵ خرداد) آغاز شد و تا ۱۲ خرداد ادامه دارد، آزمون نیز ۲۶ مرداد برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، از سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور، نام نویسی در این آزمون از طریق سامانه سازمان به نشانی :www.sanjesh.org انجام می‌شود.

متقاضیان باید در مهلت اعلام شده و پس از مطالعه شرایط و ضوابط آزمون و فراهم کردنم مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت‌نام، نسبت به ثبت‌نام در آزمون فوق اقدام کنند.

شرایط متقاضیان

داشتن حداقل ۲۵ سال (ملاک محاسبه سن اولین روز ثبت‌نام است.)
نداشتن پیشینه مؤثر کیفری
عدم اعتیاد به مواد مخدر
عدم اشتهار به فساد اخلاقی و عقیدتی
عدم محکومیت به انفصال از خدمات دولتی
دارا بودن مدرک پایان خدمت وظیفه عمومی و یا معافیت قانونی دائم برای آقایان.

مدارک موردنیاز در زمان ثبت‌نام اینترنتی

۱. تکمیل تقاضانامه الکترونیکی؛
۲. پرداخت هزینه ثبت‌نام به مبلغ ۷/۰۰۰/۰۰۰ ریال (هفتصد هزار تومان) به صورت الکترونیکی از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان
۳. فایل عکس: داوطلب باید یک قطعه عکس پرسنلی خود را با مشخصات زیر اسکن نموده و فایل آن را از طریق برنامه ثبت‌نام اینترنتی ارسال کند.
۱-۳. عکس ۴ * ۳ که در سال جاری گرفته شده باشد (عکس تمام رخ)؛
۲-۳. عکس اسکن شده فقط باید در قالب JPG باشد.
۳-۳. اندازه عکس اسکن شده باید حداکثر ۴۰۰ * ۳۰۰ پیکسل و حداقل ۳۰۰ * ۲۰۰ پیکسل باشد.
۴-۳. تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد.
۵-۳. حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از ۷۰ کیلو بایت بیشتر باشد.
۶-۳. حاشیه‌های زائد عکس اسکن شده باید حذف شده باشد.
۷-۳. حتی‌الامکان عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد.

تبصره‌ها؛ اسکن عکس از روی کارت‌های شناسایی (کارت ملی، شناسنامه و....) قابل قبول نیست و داوطلبان لازم است از اصل عکس مطابق توضیحات فوق اقدام کنند. عکس خواهران باید با حجاب و صورت کامل آنان مشخص باشد در صورت ارسال عکس غیرمعتبر، ثبت‌نام داوطلب باطل شده و حق شرکت در آزمون از وی سلب می‌شود. با توجه به مشکلات به وجود آمده در آزمون‌های قبلی در خصوص اشتباه در ارسال عکس داوطلبان، که این موضوع اکثراً برای داوطلبانی که ثبت‌نام آنان توسط دیگران انجام می‌شود رخ داده است؛ تاکید می‌شود علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت‌نامی، حتماً نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نماید تا به اشتباه عکس داوطلب دیگری به جای عکس شما الصاق نشود. بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

تاریخ و نحوه ثبت‌نام

کلیه داوطلبان متقاضی ثبت‌نام در آزمون انتخاب مترجم رسمی در صورت داشتن شرایط مندرج در بند (الف) این اطلاعیه نسبت به تهیه مدارک خواسته شده بر اساس بند (ب) می‌توانند از روز شنبه به‌تاریخ ۰۵/‏۱۴۰۳/۰۳ لغایت روز شنبه به تاریخ ۱۴۰۳/۰۳/۱۲ با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org نسبت به ثبت‌نام در آزمون اقدام کنند. در پایان ثبت‌نام به هر یک از داوطلبان کد رهگیری ارائه خواهد شد که داوطلبان لازم است تا پایان کلیه مراحل آزمون این کد را نزد خود نگهداری نمایند. ضمناً یادآور می‌شود ثبت‌نام منحصراً به صورت الکترونیکی بوده و داوطلبان لازم است از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان نسبت به ثبت‌نام در آزمون اقدام کنند.

زمان برگزاری آزمون و نحوه دریافت کارت شرکت در آزمون

کارت شرکت در آزمون از روز سه‌شنبه به‌تاریخ ۱۴۰۳/۰۵/۲۳ برای مشاهده و پرینت روی درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قرار خواهد گرفت. آزمون روز جمعه به‌تاریخ ۱۴۰۳/۰۵/۲۶ فقط در شهر تهران برگزار خواهد شد.

ساعت شروع برگزاری آزمون و محل برگزاری آزمون در هنگام پرینت کارت شرکت در آزمون درج خواهد شد. صدور کارت شرکت در آزمون به منزله تأیید اطلاعات ارسالی نیست و مدارک داوطلبان بعد از آزمون بررسی خواهد شد.

نکاتی پیرامون آزمون

همچنین آزمون شامل دو مرحله (کتبی و مصاحبه) است. مرحله کتبی، شامل دو بخش عمومی (تستی) و تخصصی (تشریحی) است. بخش عمومی مانند امتحان‌های تافل، آیلتس، دالف، تومر و غیره و بخش تخصصی شامل ترجمه متون حقوقی مانند قانون مجازات اسلامی، قانون مدنی، قانون آئین دادرسی مدنی و قانون تجارت خواهد بود. در مرحله کتبی، آزمون عمومی به صورت تستی و آزمون تخصصی به صورت تشریحی و هر دو آزمون هم‌زمان در یک نوبت انجام می‌شود. لازم به ذکر است، فقط شرکت‌کنندگانی که حد نصاب تعیین شده را در آزمون تستی کسب نمایند، اوراق تشریحی آنان تصحیح می‌شود. همچنین، افرادی به مرحله مصاحبه معرفی خواهند شد که حدنصاب لازم را در آزمون تشریحی کسب نمایند. کسب حدنصاب در مرحله تشریحی، به معنای قبولی داوطلب نیست و از دارندگان حدنصاب بخش آزمون تشریحی، برای مصاحبه دعوت به عمل خواهد آمد. معرفی افراد جهت انجام کارآموزی بر اساس بالاترین نمره مصاحبه انجام خواهد شد.

همراه داشتن فرهنگ لغت (Dictionary) در جلسه آزمون مجاز است، ولی استفاده از آن فقط در آزمون تخصصی (تشریحی) بلامانع است.

شرکت مترجمان رسمی برای اخذ پروانه مترجمی رسمی زبان دیگر بلامانع است.

ثبت‌نام از داوطلبان در زبان‌های ذیل انجام می‌شود و لازم به تاکید است آزمون در رشته زبان‌های خاص در صورت به حد نصاب نرسیدن تعداد شرکت‌کننده، برگزار نخواهد شد.

کد خبر 757162

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.