دستگیری اعضای باند حفاران غیرمجاز آثار باستانی در دیواندره

فرمانده یگان‌حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان از دستگیری باند سه نفره حفاران غیرمجاز در یکی از روستاهای شهرستان دیواندره خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از کردستان و به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان، محمدرضا زارعی اظهار کرد: برابر گزارش واصله به اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان دیواندره مبنی بر حفاری غیرمجاز در منزل شخصی یکی از روستاهای این شهرستان، بررسی‌ها و تحقیقات در دستورکار قرار گرفت.

وی افزود: پس از اخذ حکم قضائی، با همراهی و هماهنگی پاسگاه انتظامی اباتو، در محل جرم حضور یافته و از نزدیک در جریان حفاری انجام شده قرار گرفتیم.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان با بیان اینکه در این رابطه ۳ نفر حفار غیرمجاز با هویت بومی شناسایی و دستگیر شدند، گفت: این افراد اقدام به حفر یک چاله به طول و عرض دو متر و عمق ٢.٥ متر به قصد کشف اشیا تاریخی کرده بودند.

سرهنگ زارعی خاطرنشان کرد: پرونده قضائی عوامل دستگیر شده تشکیل و این موضوع از طریق مراجع قانونی در حال پیگیری است.

وی تاکید کرد: شهروندان در صورت اطلاع از فعالیت‌های غیرمجاز افراد سودجو و سوداگران آثار تاریخی، مراتب را در اسرع وقت به فرماندهی یگان اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان و یا به شماره تلفن ٠٨٧٣٣١٧٨٨٥٥ گزارش دهند.

کد خبر 757085

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.