شاخص آلودگی هوای اصفهان امروز جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ + آخرین وضعیت

سنجش کیفیت هوا، امروز (جمعه) با قرار گرفتن روی شاخص ۸۰ در وضعیت هوای سالم (زرد) ثبت شده است.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، سنجش کیفیت هوای اصفهان امروز _جمعه چهارم خرداد_ در ساعت منتهی به ۹:۰۰ صبح با قرار گرفتن روی شاخص ۸۰ در وضعیت هوای سالم (زرد) قرار دارد.

بر اساس سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط‌زیست منطقه اصفهان، دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه احمدآباد با شاخص ۱۰۲ و خرازی با شاخص ۱۴۳ در وضعیت هوای ناسالم (نارنجی) ثبت شده است.

امروز همچنین بر اساس سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط‌زیست منطقه اصفهان، ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا متعلق به شهرداری اصفهان واقع در خیابان ۲۵ آبان ۷۰، انقلاب با شاخص ۷۵، پارک زمزم با شاخص ۷۷، دانشگاه صنعتی با شاخص ۷۳، رهنان با شاخص ۷۶، زینبیه با شاخص ۷۴، سپاهان شهر با شاخص ۷۲، فرشادی با شاخص ۶۱، فیض با شاخص ۷۲، کاوه با شاخص ۶۴، کردآباد با شاخص ۷۰، میرزا طاهر با شاخص ۷۷ و ولدان با شاخص ۸۷ سالم (زرد) قرار دارد.

در حال حاضر تنها ایستگاه‌های فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفیت هوا در استان اصفهان به‌جز شهر اصفهان، ایستگاه‌های قهجاورستان، سجزی، کاشان، خمینی‌شهر، نجف‌آباد، مبارکه و شاهین‌شهر است که شاخص کیفی هوا در موقعیت قهجاورستان با شاخص ۱۵۰، نجف‌آباد با شاخص ۱۲۷ و کاشان با شاخص ۱۰۲ سالم (نارنجی)، سجزی با شاخص ۹۰، خمینی‌شهر با شاخص ۹۷، مبارکه با شاخص ۹۱، شاهین‌شهر با شاخص ۶۳ در وضعیت سالم (زرد) قرار دارد. ایستگاه‌های استانداری اصفهان، پروین، رودکی، جی، میثاق، خواجو، باغ غدیر، شهر دولت‌آباد و زرین‌شهر فعال نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم (زرد)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک (قهوه‌ای) است.

شاخص کیفی هوا (Air Quality Index) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا همچون مونوکسید کربن، دی‌اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن‌دار، ازن و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف دارد، به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 756634

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.