ارائه خدمات درمانی به بیش از ۲۸۰۰ نفر از عزاداران شهدای خدمت

مسئول ستاد ملی شرایط اضطراری جمعیت هلال‌احمر از ارائه خدمات به بیش از ۲۸۰۰ نفر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، سعید اوحدی درباره خدمات رسانی در مراسم تشییع شهدای خدمت در کشور گفت: تا ساعت ۱۴ امروز، ۲۸۳۹ نفر از عزاداران شرکت‌کننده در مراسم تشییع پیکر شهدای خدمت در استان‌های آذربایجان شرقی، قم، تهران، زنجان، اصفهان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی با مراجعه به مراکز، پایگاه‌ها، اتوبوس آمبولانس‌ها و تیم‌های امدادی و درمانی هلال‌احمر از خدمات درمانی و درمان سرپایی این جمعیت بهره‌مند شده‌اند.

وی ادامه داد: ۱۱۰۰ نیروی عملیاتی هلال‌احمر، شامل ۱۹۳ تیم امدادی، در ۷ استان در حال ارائه خدمات امدادی و درمانی به مردم حاضر در مراسم تشییع پیکر شهدا هستند و تا این لحظه ۸۵ نفر برای دریافت خدمات درمان تکمیلی با تلاش امدادگران به مراکز درمانی ثابت و سیار منتقل شده‌اند.

مسئول ستاد ملی شرایط اضطراری جمعیت هلال‌احمر افزود: دو بالگرد هلال‌احمر در مشهد و دو بالگرد در خراسان جنوبی برای امدادرسانی احتمالی در حالت آماده‌باش هستند. تعداد سه دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۲۰ دستگاه موتورلانس با تمامی امکانات به همراه حدود ۸۰ خودروی امدادی جمعیت در مشهد در حال حاضر فعال هستند. ۱۲ تیم امدادی متخصص در حوزه آوار نیز با آتش نشانی مشهد همکاری دارند.

افزایش امدادرسانی در مراسم تشییع

وی گفت: تا ساعت ۱۵ امروز، ۲۹۷۵ نفر از عزاداران شرکت‌کننده در مراسم تشییع پیکر شهدای خدمت در استان‌های آذربایجان شرقی، قم، تهران، زنجان، اصفهان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی با مراجعه به مراکز، پایگاه‌ها، اتوبوس آمبولانس‌ها و تیم‌های امدادی و درمانی هلال‌احمر از خدمات درمانی و درمان سرپایی این جمعیت بهره‌مند شده‌اند.

اوحدی خاطرنشان کرد: ۹۶ نفر به مراکز درمانی سیار و ثابت اعزام، ۵۴۵ نفر در محل درمان شدند و ۲۳۳۴ نفر نیز از خدمات سلامت‌محور برخوردار شدند. گفتنی است، ستاد مرکزی عملیات تشییع پیکر شهدای خدمت با حضور هلال‌احمر، اورژانس، نیروی انتظامی و … تشکیل شده که مسئولیت کمیته امدادونجات به عهده هلال‌احمر است.

کد خبر 756536

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.