فهرست ۱۲۰ صاحب کالای رسوبی پشت دروازه‌های گمرک

گمرک جمهوری اسلامی ایران فهرست ۱۲۰ صاحب کالا دارای کالای در جریان تشریفات ترخیص بر حسب ارزش را منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، یکی از اقداماتی که از ابتدای دولت سیزدهم در دستور کار وزارت اقتصاد و گمرک ایران قرار گرفت، کاهش زمان تشریفات گمرکی و زمان ترخیص کالا بود که تأثیرات قابل توجهی در بازارهای داخلی داشت.

با توجه به بررسی به عمل آمده در زمینه اظهارنامه‌های در جریان تشریفات قطعی در بازه زمانی مورد نظر:

- ماندگاری کالاها در مسیر سبز ۶۵% وزنی و ۲۸% سهم ارزشی را به خود تخصیص داده است.

گفتنی است واردات قطعی کالاهای اساسی در بازده زمانی مذکور، ۲۷.۴ میلیون تن به ارزش دلاری ۲۱.۲ میلیارد دلار بوده است. در جریان واردات قطعی کالاهای اساسی در بازه زمانی مورد نظر به وزن ۱.۳ میلیون تن و ارزش دلاری ۰.۸ میلیارد دلار است.

در بررسی تعرفه‌ای کالاهای در جریان تشریفات واردات قطعی مشخص شد، تعداد ۳۰۵۹ کامیون به ارزش بیش از ۳۰۰ میلیون دلار ۱۱ درصد سهم ارزشی ده کالای اول رسوبی را به خود اختصاص داده‌اند. از طرفی ذرت دامی ۳۷ درصد وزنی که ۸ درصد سهم ارزشی را به خود تخصیص داده است.

گفتنی است واردات قطعی کالاهای اساسی در بازده ۱۴ ماهه گذشته، ۲۷.۴ میلیون تن به ارزش دلاری ۲۱.۲ میلیارد دلار بوده است. در جریان واردات قطعی کالاهای اساسی در بازه زمانی مورد نظر به وزن ۱.۳ میلیون تن و ارزش دلاری ۰.۸ میلیارد دلار است.

لازم به ذکر است فهرست ۱۲۰ صاحب کالا دارای کالای در جریان تشریفات ترخیص بر حسب ارزش در ۱۴ ماهه گذشته، که اخیراً توسط گمرک جمهوری اسلامی تهیه و به مقامات بالادستی ارسال شده، به شرح زیر است:

گمرک جمهوری اسلامی ایران ,

گمرک جمهوری اسلامی ایران ,

گمرک جمهوری اسلامی ایران ,

گمرک جمهوری اسلامی ایران ,

گمرک جمهوری اسلامی ایران ,

منبع: تسنیم

کد خبر 756377

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.