مشکلات حقوقی ایثارگران خاص با اولویت‌بندی به دادگستری معرفی شود

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: مشکلات ایثارگران که خاص هستند، با اولویت به همراه معاونت حقوقی بنیاد به دادگستری قزوین معرفی شوند تا اقدامات لازم در جهت رفع مشکلات آن‌ها انجام شود.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از قزوین، حجت‌الاسلام علی مصطفوی‌نیا عصر امروز _شنبه، بیست‌ونهم اردیبهشت_ در دیدار با سمیه اسمعیلی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین اظهار کرد: در برطرف کردن مشکلات حقوقی خانواده‌های شهدا و ایثارگران پای کار هستیم و هر کاری که در توانمان باشد انجام خواهیم داد.

وی درباره رفع دغدغه‌های مطرح شده توسط مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین قول مساعدت داد و افزود: در رفع مشکلات حقوقی جامعه ایثارگران باید تعامل و ارتباط بنیاد با دادگستری تقویت شود تا پیگیری و رفع مشکلات این قشر معظم جامعه تسهیل یابد.

رئیس کل دادگستری استان قزوین اضافه کرد: مشکلات ایثارگران که خاص هستند، با اولویت به همراه معاونت حقوقی بنیاد به دادگستری قزوین معرفی شوند تا اقدامات لازم در جهت رفع مشکلات آن‌ها انجام شود.

مصطفوی‌نیا با اشاره به جلسه حقوق شهروندی در دادگستری ادامه داد: قوانین ایثارگری که به دلایل مختلف اجرا نمی‌شود، ابعاد مختلف آن بررسی می‌شود تا با رفع موانع موجب اجرا و عملیاتی شدن آن‌ها شویم.

همچنین اسمعیلی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین ضمن تشریح مسائل و مشکلات این نهاد، بر واگذاری زمین‌ها به ایثارگران، رفع مشکلات درمانی جامعه هدف بنیاد و اجرای طرح ساماندهی گلزار شهدای شهر قزوین تاکید کرد.

وی به میز خدمت حقوقی در مساجد اشاره کرد و گفت: در این میز، راهنمایی‌ها و مشاوره‌های خوبی به جامعه ایثارگران می‌شود که خواستار برگزاری بیشتر این برنامه هستیم تا با آگاه کردن و ارائه راهکارهای مناسب، مشکلات ایثارگران برطرف شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین افزود: میز خدمت دادگستری در بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شود تا مشکلات حقوقی و قانونی ایثارگران بررسی و در جهت رفع آن‌ها اقدامات لازم انجام شود.

اسمعیلی همچنین از رئیس کل دادگستری استان قزوین خواست دفتر حمایت از ایثارگران در این نهاد تقویت شود تا رضایتمندی جامعه ایثارگران افزایش یابد.

کد خبر 754768

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.