توزیع ۷۱۶۰ تن آسفالت در ۴۰ معبر شهری تبریز

شهرداری تبریز از هجدهم تا بیست‌وچهارم اردیبهشت سال‌ جاری با توزیع ۷۱۶۰ تن آسفالت اساسی و لکه‌گیری در ۴۰ محله و معبر شهری گامی در راستای ساماندهی معابر و تسهیل در تردد برداشته است.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از آذربایجان شرقی، شهرداری تبریز همگام با اجرای پروژه‌های متعدد عمرانی خود در سال جاری، اهتمام ویژه ای نیز در ارائه خدمات محله‌ای دارد. یعقوب هوشیار شهردار تبریز برای احصای دقیق مسائل شهری و برطرف کردن آنها از سال گذشته طرح ناحیه بندی را در مناطق مختلف شهر آغاز کرده است به طوری که استقرار نواحی در مناطق ده‌گانه تبریز سهم بسزایی در نیازسنجی خدمات و بهسازی آسفالت معابر ایفا کرده است.

نتایج نظرسنجی واحد پژوهش و افکارسنجی اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تبریز نشان می‌دهد، ۵۲ درصد از شهروندان تبریزی خواستار اولویت‌دهی اساسی به پروژه آسفالت‌ریزی معابر در بودجه سال ۱۴۰۳ بودند. بر همین اساس شهرداری تبریز با تمام توان خود در صدد پاسخ به این مطالبه شهروندی و عمل به رسالت عمرانی پای کار است. شهرداری تبریز هدف‌گذاری توزیع ۵۰۰ هزار تنی آسفالت اساسی و لکه‌گیری در معابر اصلی و محلات شهر را در دستور کار خود قرار داده است.

شهرداری در سال گذشته ۳۲۲ هزار تن آسفالت در سطح مناطق ده‌گانه توزیع کرده و تلاش دارد با بهبود وضعیت آسفالت معابر افزایش رضایت‌مندی شهروندان را فراهم کند.

سامان احمدزاده، معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز با اشاره به اینکه کیفیت و ماندگاری آسفالت اصلی‌ترین شاخص معاونت فنی در موضوع تولید و توزیع آسفالت است و برای تحقق این هدف در سال گذشته سومین کارخانه آسفالت نیز راه اندازی شد.

احمد زاده می‌افزاید: مدیریت شهری تبریز امسال در راستای رسیدگی به مطالبات شهروندان یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در حوزه آسفالت هزینه می‌کند به طوری که ۶۰۰ میلیارد تومان از این بودجه در قالب آسفالت اساسی معابر اصلی و ۶۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز به لکه‌گیری اساسی در قالب خدمات محله‌ای مصرف می‌شود.

منطقه ۱

شهرداری منطقه ۱ تبریز با توزیع یک هزار و ۶۳۳ تن آسفالت در سطح معابر منطقه جهت آسفالت اساسی و لکه گیری اقدام کرد، بر همین اساس مسیرهای اتوبان پاسداران، کوی لیدای جدید و کلانتر کوچه چهارم آسفالت ریزی شدند.

منطقه ۲

منطقه ۲ تبریز طی هفته گذشته با ۳۸۹ تن آسفالت نسبت به بهسازی معابر اقدام کرده است. هفته گذشته مسیر اصلی کوی لادن از محلات ائل گلی، پیرامون ساختمان پردیس فرهنگ و رسانه، کوی شهید فیض‌اله زاده واقع در خیابان عزیزآباد از جمله فعالیت‌های آسفالت ریزی این منطقه بود.

منطقه ۳

شهرداری منطقه ۳ تبریز نیز طی این مدت با یک هزار و ۳۹۱ توزیع تن آسفالت نسبت به آسفالت ریزی اساسی کوچه توکل خانی، کوچه برادران، کوچه غفاری مارالان و دیگر معابر اقدام کرده است.

منطقه ۴

شهرداری منطقه ۴ تبریز نیز طی هفته گذشته با آسفالت ریزی ۲۹۵ تنی در راستای بهسازی معابر اقدام کرد. برهمین اساس طی هفته گذشته معابر، کوچه‌های آقاوندی و میثم واقع در محله پاسداران، کوی صدیقی کوچه باغ، مقابل استخر شهرداری، کوچه صمدی واقع در قره آغاج، پشت پمپ بنزین حجتی، میدان جهاد مقابل مسجد مهدیه و پشت پارک کوچه باغ از جمله خیابان‌ها، محل‌ها و معابری است که توسط معاونت‌های فنی عمرانی و خدمات شهری منطقه لکه‌گیری و آسفالت‌ریزی اساسی شده است.

منطقه ۵

شهرداری منطقه ۵ تبریز با توزیع ۳۱۵ تنی آسفالت برای چاله زدایی و آسفالت معابر اصلی و فرعی شامل جنب مدرسه آناتا واقع در مرزداران، محله کاج ۱۲ واقع در رشدیه، مقابل کوی گاز باغمیشه و برخی از معابر بارنج را در دستور کار خود قرار داد.

منطقه ۶

شهرداری منطقه ۶ تبریز طی هفته گذشته با آسفالت ریزی یک هزار و ۶۶۶ تنی در جهت بهسازی معابر خود اقدام کرده است. این میزان از آسفالت در معابری شامل معابر شامل مسیرهای سه‌راهی فرودگاه، مجتمع پلیس واقع در شهرک امام خمینی (ره) و شهرک شهید دکتر بهشتی به صورت مکانیزه و دستی بهسازی و مرمت شده است.

منطقه ۷

منطقه ۷ تبریز نیز با توزیع ۳۸۹ تن آسفالت مسیرهای کوی مختار وند رسالت، کوی اقبال آذر، مسیر گلباران واقع در لاله و شهرک اندیشه خیابان میرزا علی دواچی را به صورت اساسی یا لکه‌گیری آسفالت ریزی کرده است.

منطقه ۸

شهرداری منطقه ۸ تبریز نیز با ۴۶۰ تن آسفالت در مسیرهای خاقانی، چایکنار، کوچه سمساری، کوچه نجار باشی و معابر دیگری از معابر سطح حوزه را آسفالت ریزی کرده است.

منطقه ۹

منطقه ۹ تبریز با توزیع ۲۴۲ تن آسفالت ریزی به چاله زدایی در معابر کوی هنر شهرک خاوران، نوار حفاری ۳۵ متری یکم و مسیر دوچرخه سواری یکی از پارک‌های خاوران اقدام کرده است.

منطقه ۱۰

شهرداری منطقه ۱۰ تبریز نیز آسفالت ریزی ۳۵۲ تنی را در ۱۲ متری عالی نسب و جنب زورخانه شهرک ارم، حفاری‌های جنب پارک شقایق و کوی ایمانی در خلیل آباد را در دستور کار خود قرار داد.

هفته گذشته ۲۸ تن آسفالت در دیگر معابر شهر به صورت متفرقه آسفالت‌ریزی شده است. شهرداری تبریز در راستای بهسازی معابر و ترمیم آسفالت از ابتدای سال تا به امروز ۴۴ هزار و ۶۶۵ تن آسفالت ریزی در سطح شهر تبریز انجام داده است.

کد خبر 753555

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.