الگوی حکمرانی فرهنگی و دانش بنیان صنایع و تولیدات، با مشارکت مردم تدوین و تصویب می‌شود

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در بازدید از ششمین نمایشگاه توانمندی‌های ایران اکسپو گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی برای تدوین و تصویب الگوی حکمرانی دانش بنیان و فرهنگی صنایع و تولیدات با مشارکت مردم آمادگی دارد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین خسروپناه اظهار کرد: نمایشگاه اکسپو که هنرمندان و فعالان حوزه صنایع و عرصه‌های مختلف اقتصادی در آن شرکت کردند، نمایشگاه بسیار گسترده‌ای است و توانمندی‌های اقتصادی کشور را می‌توان در این نمایشگاه دید.

وی افزود: این نمایشگاه باید گسترده‌تر از این ارائه شده و زمان بیشتری به مردم اختصاص داده شود تا بتوانند شرکت کنند. هم زیرساخت‌ها و مواد اولیه و هم تولیدات مختلف دارویی و حوزه‌های امنیت غذایی و همچنین صنایع دستی و سایر حوزه‌های مختلف را در این نمایشگاه مشاهده کردم که در واقع یک جهش تولید با مشارکت مردم که شعار امسال است، در این نمایشگاه مشاهده می‌شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: مسئولیت مسئولان حوزه اقتصادی و البته حوزه فرهنگی با دیدن این نمایشگاه سنگین‌تر می‌شود. قطعاً باید تلاش کنیم موانع برداشته شود. اگر عزیزان نیازهای ارزی و واردات مواد اولیه دارند و صادرات که بسیار مهم است. این نیازها را از تولیدکنندگان شنیدیم. یک شورای اختصاصی برای رفع موانع و حمایت و تسهیل‌گری تولیدکنندگان در کشور باید فراهم شود.

وی افزود: طبیعتاً وزارت صمت، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت اقتصاد و دارایی و سایر وزارت‌خانه‌ها به ویژه بانک مرکزی باید در این زمینه حمایت لازم را اتخاذ کنند. در شورای عالی انقلاب فرهنگی هم طبیعتاً باید از منظر فرهنگی و علم و دانش‌بنیان کمک کنیم و تولیدکنندگان بتوانند تولید بهتر و با کیفیت داشته و در اختیار مشتریان دنیا قرار دهند.

حجت الاسلام خسروپناه گفت: بُعد بین‌المللی این تولیدات، از حوزه دانش‌بنیان تا عرضه بین‌المللی باید با نگاه حکمرانی صنایع شکل گیرد. شورای عالی انقلاب فرهنگی برای تدوین و تصویب الگوی حکمرانی دانش‌بنیان و فرهنگی صنایع و تولیدات با مشارکت مردم آمادگی دارد.

ششمین نمایشگاه توانمندی‌های ایران اکسپو، ۸ اردیبهشت افتتاح شد و تا ۱۲ اردیبهشت ادامه دارد.

کد خبر 749472

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.