صعود یوزهای ایرانی به نیمه‌نهایی با کم‌ترین دردسر/ ازبکستان حریف احتمالی یاران شمسایی

تیم ملی فوتسال ایران با پیروزی شش بر یک مقابل قرقیزستان به نیمه‌نهایی جام ملت‌های ۲۰۲۴ آسیا صعود کرد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، تیم‌های ملی فوتسال ایران و قرقیزستان ظهر امروز _چهارشنبه پنجم اردیبهشت_ در چارچوب مرحله یک‌چهارم نهایی هفدهمین دوره رقابت‌های جام ملت‌های فوتسال آسیا (۲۰۲۴ تایلند) از ساعت ۱۲:۳۰ در سالن بانکوک‌آرنای تایلند در برابر یکدیگر قرار گرفتند و ایران در نهایت با غلبه‌بر قرقیزستان راهی مرحله نیمه‌نهایی شد و جواز حضور در جام‌جهانی ازبکستان را هم به‌دست آورد.

مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های فوتسال آسیا

دیدار تیم‌های ملی ایران و قرقیزستان

سالن: بانکوک‌آرنا

کوبل‌داوری: پورنارونگ گرایرود (داور اول از تایلند)، بنجاپول موچاروئنساپ (داور دوم از تایلند)، حسین علی (داور اتاق VAR از بحرین)، محمد محمد (داور اتاق VAR از عراق) و هیرویوکی کوبایاشی (داور وقت‌نگهدار از ژاپن)

گل‌ها:

بهروز عظیمی (دقیقه ۸- برای ایران)، آمان‌بائف دونیربک (دقیقه ۹- برای قزقیزستان)، سالار آقاپور (دقیقه ۱۰- برای ایران)، سعید احمدعباسی (دقیقه ۲۴- برای ایران)، مهدی کریمی (دقایق ۲۶- و ۳۶- برای ایران) و علی‌اصغر حسن‌زاده (دقیقه ۳۷- برای ایران)

ترکیب تیم ملی فوتسال ایران:

باقر محمدی، محمدحسین درخشانی، مهدی کریمی، سالار آقاپور و بهروز عظیمی

سرمربی: وحید شمسایی

ترکیب تیم ملی فوتسال قرقیزستان:

بکبولوت اخمت علیف، شوکوروف مخمدامینوف، ماکسات علیموف، دنیار طلایبکوف و عبدالرحیم دنیار اولو

سرمربی: لوئیز برنات مولینا

دقایق حساس:

فوتسالیست‌های ایران نمایش هجومی در شروع بازی داشتند که درخشش گلر قرقیزها مانع گلزنی زودهنگام شد و در طرف مقابل پس از گذشت ۱.۳۰ ثانیه از آغاز مسابقه، قرقیزستان اولین شوت به چارچوب را زد.

اولین خطای ایران پس از گذشت ۱.۲۸ ثانیه سپری‌شدن از بازی توسط سالار آقاپور به ثبت رسید. در ادامه نزدیک بود دروازه ایران در دقیقه یازدهم گشوده شود که خوش شانسی باقر محمدی و ایران باعث شد ضربه طلایبکوف از محوطه جریمه راهی اوت شود.

شرح گل‌ها:

۱ - ۰ (دقیقه ۸: بهروز عظیمی): مهدی کریمی در سمت چپ زمین توپ را به بهروز عظیمی رساند که حرکت در عرض و شوت تماشایی این بازیکن با پای چپ به کنج دروازه قرقیزستان گل اول بازی را به همراه داشت.

۱ - ۱ (دقیقه ۹: آمان‌بائف دونیربک): غافلگیری بازیکنان ایران کاری کرد تا بکبولوت اخمت علیف، دروازه‌بان قرقیزستان تا میانه زمین پیشروی کند و با پاس رو به جلو، توپ را به دونیربک برساند و این بازیکن هم با چرخش و شوت نوک پای زمینی که از بین پاهای باقر محمدی عبور کرد، گل تساوی را به ثمر رساند.

۲ - ۱ (دقیقه ۱۰: سالار آقاپور): ضربه ایستگاهی به دست آمده برای ایران ایران سالار آقاپور با شلیک دیدنی از پشت محوطه جریمه به کنج دروازه فرستاد و گل دوم را زد.

۳ - ۱ (دقیقه ۲۴: سعید احمدعباسی): پاس رو به جلوی به موقع و دقیق از علی‌اصغر حسن‌زاده را سعید احمدعباسی در موقعیت تک به تک با ضربه بغل پا تبدیل به گل کرد.

۴ - ۱ (دقیقه ۲۶: مهدی کریمی): علی‌اصغر حسن‌زاده بازهم تأثیرگذار ظاهر شد و با فرار از سمت چپ زمین موقعیت ساخت که پاس در عرض او را مهدی کریمی با شوت سرضرب و پای چپ به تور دروازه چسباند.

۵ - ۱ (دقیقه ۳۶: مهدی کریمی): سالار آقاپور با حرکت تماشایی خلق موقعیت کرد و توپ را پشت محوطه جریمه به مهدی کریمی رساند که چرخش و شوت زمینی مهدی کریمی به گوشه دروازه رفت و گل پنجم را برای تیم ملی فوتسال کشورمان به‌همراه داشت.

۶ - ۱ (دقیقه ۳۷: علی‌اصغر حسن‌زاده): پنالتی به دست آمده برای ایران با خطا روی مهدی کریمی و تأیید توسط VAR پس از بازبینی صحنه مشکوک را کاپیتان ایران یعنی علی‌اصغر حسن‌زاده با ضربه نمایشی و استثنایی که فریب گلر قرقیزستان را به‌دنبال داشت، تبدیل به گل کرد.

کد خبر 747532

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.