سالمندی، ژاپن را به دردسری عجیب انداخت

تولید و فروش پوشک‌های بازیافتی در ژاپن برای اولین بار در جهان آغاز شد و نکته عجیب اینجاست که پوشک‌ها نه برای بچه‌ها بلکه به‌طور عمده متعلق به جمعیت سالمند این کشور است.

به گزارش سرویس ترجمه خبرگزاری ایمنا، ژاپن از آغاز فروش اولین پوشک‌های بازیافتی جهان درون مرزهای خود خبر داد و اعلام کرد که محصول ساخته‌شده از پوشک‌های مستعمل پس از استریل کردن، سفید کردن و خوشبو کردن در مراکز خرید به فروش خواهد رسید.

پوشک‌های بازیافتی در ژاپن

یک شرکت ژاپنی فروش اولین پوشک‌های بازیافتی جهان را آغاز کرده است، زیرا جامعه سال‌خورده این کشور متقاضی تغییر پوشک‌های کودکان به پوشک‌های بزرگسالان هستند. در اصل جمعیت ژاپن باعث کاهش تقاضا برای پوشک‌های کودکان شده است و انتظار می‌رود فروش پوشک‌های کودکان به افراد مسن‌تر ادامه داشته باشد، تا آنجا که حتی تولیدکنندگان این محصولات اعلام کرده‌اند اواخر سال جاری به دلیل کاهش شدید تقاضا، تولید پوشک کودکان را متوقف خواهند کرد و در عوض تولید محصولات بهداشتی برای افراد مسن را افزایش خواهد داد.

سالمندی، ژاپن را به دردسری عجیب انداخت

ژاپن فرایند فروش پوشک‌های بازیافتی را افقی توصیف کرده است، زیرا اقلام بازتولید شده به‌جای تبدیل شدن به محصولات مختلف، مشابه نمونه‌های اولیه‌ای هستند که از آن‌ها بازیافت شده‌اند. به این معنی که محصولات استفاده شده به کالای اصلی خود بازتولید می‌شوند و در نهایت توسط خرده‌فروشان ژاپنی در ۶۸ فروشگاه فروخته می‌شوند.

در تولید این محصولات از یک فرآیند طراحی‌شده خاص برای از بین بردن باکتری‌ها و بوها با استفاده از ازن و فناوری استریل کردن، سفید کردن و خوش‌بو کردن استفاده شده است تا اطمینان حاصل شود که پوشک‌های بازیافتی عاری از بو و باکتری‌های نامطبوع هستند.

این شرکت تولید پوشک‌های بازیافتی بزرگسالان را در سال ۲۰۲۲ آغاز کرد و در ابتدا آن‌ها را در اختیار بیمارستان‌ها و خانه‌های سالمندان قرار داد. پوشک‌ها در ابتدا در بیمارستان‌ها و مراکز مراقبت پرستاری کاگوشیما مورد استفاده قرار گرفت و تولیدکنندگان تاییدیه کارشناسان مربوطه را در مورد بهداشتی بودن محصولات خود دریافت کرده‌اند.

در حال حاضر نیز مجموعه‌ای که اکنون در معرض فروش عمومی قرار دارد شامل پوشک‌های مخصوص کودکان می‌شود که قیمت آن‌ها تنها کمی بیشتر از پوشک‌های یک‌بار مصرف معمولی است و طبق نظر مشتریانی که از این محصولات استفاده کرده‌اند، هیچ تفاوتی با پوشک‌های معمولی ندارد.

کد خبر 746833

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.