اجرای ۴۲۰ برنامه در هفته فرهنگی اصفهان/ اجرای برنامه‌ها با محوریت و مشارکت مردم

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری اصفهان گفت: در هفته فرهنگی اصفهان ۳۵۰ برنامه در مناطق پانزده‌گانه شهرداری و ۷۰ برنامه شهری اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، کمال حیدری امروز _یکشنبه دوم اردیبهشت_ در نشست خبری ویژه برنامه‌های هفته فرهنگی اصفهان که در شبستان مسجد شیخ‌لطف‌الله برگزار شد، اظهار کرد: در هفته فرهنگی اصفهان ۳۵۰ برنامه در مناطق پانزده‌گانه شهرداری و ۷۰ برنامه شهری اجرا می‌شود.

وی افزود: دغدغه ما این است که گروه‌های هدف در جلسات و برنامه‌ها دعوت شوند تا مردم اصفهان با نعمت‌های شهر خود آشنا شوند.

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری اصفهان تصریح کرد: تلاش شده است از ظرفیت هنرمندان شهر اصفهان در این ایام استفاده شود و حضور نوجوانان نیز در طراحی و اجرای برنامه‌ها پررنگ باشد.

حیدری با بیان اینکه در هفته فرهنگی اصفهان مفاخر را به مردم به‌ویژه نوجوان و جوانان معرفی می‌کنیم، گفت: مقام معظم رهبری تعبیر «اصفهان شهر زنده است» را درباره این شهر بیان کردند؛ بر این اساس آنچه شهر اصفهان را بر سر زبان‌ها انداخته، زنده بودن اصفهان است.

وی با اشاره به اینکه هفته فرهنگی اصفهان سوم تا دهم اردیبهشت برگزار می‌شود، افزود: نشست خبری هفته اصفهان امروز در مسجد شیخ لطف الله با محیطی معنوی و بهشتی برگزار شده است، در این راستا ملاحظات برای برگزاری این نشست با نظر میراث فرهنگی اندیشیده شده است.

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری اصفهان با بیان اینکه اجرای برنامه‌های متنوع در مناطق پانزده‌گانه و ناژوان پیش‌بینی شده است، تصریح کرد: هفته فرهنگی اصفهان با هفته سلامت مصادف شده است، در این راستا برنامه‌ها با توجه به دو موضوع طراحی و تلفیق شده است.

برنامه‌ها به گونه‌ای طراحی شده است تا مردم اصفهان نیز هویت خود را فراموش نکنند

حیدری با تاکید بر اینکه اصفهان پایتخت ورزش زورخانه‌ای است، گفت: یکی از برنامه‌های ویژه هفته فرهنگی اصفهان در میدان امام خمینی (ره) با همین موضوع خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه در هفته فرهنگی اصفهان میزبان جمعی از سفرای کشورهایی که مهمان اتاق بازرگانی هستند، خواهیم بود، افزود: برنامه‌های این هفته را به سمتی سوق دادیم که یاد مفاخر، هنرمندان، ایثارگران و بزرگانی که شهر را ساختند، زنده نگه داشته شود و در برنامه‌ها از این شخصیت‌ها تجلیل خواهد شد.

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری اصفهان با بیان اینکه از ظرفیت هنرمندان شهر در برنامه‌ها استفاده می‌شود، یادآور شد: جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان را هزار نفر از نوجوانان رقم زدند که سعی کردیم این ارتباط تداوم داشته باشد؛ در این راستا استعدادهای نوجوانان شناسایی شد و ۱۰۰ نفر از نوجوانان به مرحله نهایی رسیدند تا در رویدادها ایفای نقش کنند.

وی اظهار کرد: برنامه‌ها به گونه‌ای طراحی شده است تا مردم اصفهان نیز هویت خود را فراموش نکنند، البته نیازمند شکل‌گیری و توسعه راه‌های ارتباطی هنرمندان شهر با شهرهای خواهرخوانده هستیم.

حیدری با بیان اینکه نشست‌های تخصصی برای معرفی آثار هنرمندان متاخر و قدیمی خواهیم داشت، گفت: سعی شده است با دعوت از سرمایه‌های اجتماعی شهر از ظرفیت قشرهای مختلف بهره‌مند شویم.

برای برگزاری و اجرای برنامه‌های هفته فرهنگی اصفهان ۱۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری اصفهان در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه در هفته فرهنگی اصفهان به مشکلاتی همچون فرونشست هم توجه خواهد شد؟، تاکید کرد: به این موضوعات در زمان خود و در جایگاه ویژه خود باید پرداخته شود، در این راستا در هفته فرهنگی اصفهان درباره این موضوعات برنامه‌ای نخواهیم داشت.

حیدری با بیان اینکه با برگزاری نشست خبری، آئین افتتاحیه هفته فرهنگی اصفهان کلید خورده است، تصریح کرد: هر منطقه شهری در هفته اصفهان سه برنامه بزرگ دارد، برنامه‌ها در محلات با محوریت و مشارکت مردم انجام می‌شود.

وی ادامه داد: برای برگزاری و اجرای برنامه‌های هفته فرهنگی اصفهان ۱۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری اصفهان افزود: بنا بر پیشنهادی که از سوی فعالان رسانه اکنون مطرح شد، دبیرخانه دائمی هفته فرهنگی اصفهان از هم‌اکنون شکل گرفت و اهالی رسانه می‌توانند نظرات خود را مطرح کنند؛ در این راستا با بازنگری برنامه‌های هفته اصفهان سعی شده است که برنامه‌ها تکراری نباشد.

کد خبر 746694

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.