کاربردهای خاص فومیزه احسان کار در صنایع مختلف

ورق فومیزه یک نوع ورق ساخته شده از فوم PVC یا فوم پلی اتیلن است که دارای وزن سبک و خواص عایق حرارتی خوبی است.

کشتی سازی

ورق فومیزه معمولا در کاربردهای مختلف دریایی، از عایق موتور و جذب صدا گرفته تا ساخت صندلی قایق استفاده می شود. علاوه بر این، دارای قابلیت شناوری است و ویژگی های متمایز زیادی را ارائه می دهد.

برای کاربردهای شناوری، فوم های سلول بسته موثرترین نوع فوم برای استفاده هستند. فوم سلول بسته قوی تر و پایدارتر از فوم سلول باز است و در برابر نشت آب و هوا بهتر مقاومت می کند. فوم سلول بسته برای کاربردهای دریایی، به ویژه شناوری بسیار مناسب است.

فوم های شناور از طریق قالب گیری، برش عمودی و افقی از نظر اندازه، شکل و رنگ قابل تنظیم هستند.

ورق فومیزه به دلیل خاصیت شناوری خاص و ویژگی های متمایز خود که شامل موارد زیر است بسیار در صنعت کشتی سازی به کار گرفته می شود.

این ویژگی ها شامل موارد زیر می باشد :

  • وزن سبک
  • عایق حرارتی بسیار قوی
  • عایق صدا
  • طول عمر بالا
  • بسیار مقاوم در برابر آب

آسانسور سازی

ورق فومیزه یک نوع ورق ساخته شده از فوم PVC یا فوم پلی اتیلن است که دارای وزن سبک و خواص عایق حرارتی خوبی می‌باشد. این نوع ورق به دلیل وزن سبک و خواص عایق حرارتی مناسب، برای استفاده در آسانسورها و سیستم‌های حمل و نقل عمومی مناسب است.

ورق فومیزه در آسانسور سازی به عنوان یک لایه عایق حرارتی و صوتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ورق‌ها معمولاً بر روی دیوارهای داخلی آسانسور یا تحت پوشش سیستم های جانبی نصب می‌شوند تا از انتقال حرارت و صدا به داخل آسانسور جلوگیری کنند.

علاوه بر این، ورق فومیزه به عنوان یک لایه محافظ در برابر ضربه‌ها و خطرات مختلف نیز استفاده می‌شود تا از خسارت به بدنه آسانسور جلوگیری شود. همچنین این ورق‌ها مقاوم در برابر آب و رطوبت بوده و همچنین قابل شستشو می‌باشند که از نظر بهداشتی بسیار مناسب هستند.

به طور کلی، ورق فومیزه در آسانسور سازی برای ایجاد عایق حرارتی و صوتی، محافظت از بدنه آسانسور در برابر آسیب‌ها و ایجاد یک سطح زیبا و آماده برای نصب تجهیزات مختلف استفاده می‌شود.

استخر و فضاهای باز

ورق فومیزه در استخر و فضای باز برای ایجاد عایق حرارتی، عایق صوتی، عایق رطوبتی و جلوگیری از نفوذ آب به ساختمان بکار می‌رود. این نوع ورق ها با دارا بودن ساختار سلولی بسته، مقاومت بالا در برابر رطوبت، حرارت، ضربه و شرایط جوی خارجی را فراهم می کند و می تواند برای پوشش سقف ها، دیوارهای خارجی، نمای ساختمان، استخرها و سایر قسمت های ساختمانی استفاده شود.

کاربردهای خاص فومیزه احسان کار در صنایع مختلف

بنابراین، ورق فومیزه دارای کاربردهای متعددی در ساختمان های مختلف برای بهبود عایق های ساختمانی است.

حمام و سرویس بهداشتی

علیرغم اینکه اکثر حمام ها در حال حاضر با کفپوش کاشی ساخته می شوند، برخی از حمام ها ممکن است هنوز کفپوش فرش شده باشند، و افراد نیز ممکن است با وجود نصب یک راه حل سنگ یا کف سخت، به دنبال احساس نرمی مشابه باشند. فوم در این موارد به دلیل خواص مواد (مقاوم در برابر باکتری ها) و به دلیل اینکه تشک حمام به راحتی قابل شستشو است، به طور طبیعی گزینه بهداشتی تری است.

علاوه بر راحتی زیر پا، فوم در محصولات مختلفی استفاده می شود که به دنبال ایمن تر کردن تجربه حمام ما هستند. به عنوان مثال، بسیاری استفاده از تشک های حمام تخصصی ساخته شده از فوم و اجزای لاستیکی را به جای گزینه های کاملاً مادی مانند پنبه ترجیح می دهند. فوم های پلی اتیلن سلول بسته مانند EFP30 و Plastazote به دلیل ویژگی های لاستیکی کمی که دارند هر دو ضد آب و غیر لغزنده هستند. به نوبه خود، این فوم ها جزء عالی برای تشک حمام یا دوش هستند که برای بهبود ایمنی در نظر گرفته شده است.

باشگاه ورزشی

ورق فومیزه یک ماده سازگار با استانداردهای بهداشتی و ایمنی است که می تواند در محیط های باشگاه و ورزشی مورد استفاده قرار گیرد. این نوع ورق از جنس فوم پلی اتیلن با پوشش ضد آب و ضد خوردگی تهیه می شود و برای استفاده در بخش های مختلف باشگاه مانند سالن ورزشی، ایروبیک، استخر و زمین تنیس مناسب است.

کاربردهای خاص فومیزه احسان کار در صنایع مختلف

به عنوان یک پوشش کف ایمن و راحت، ورق فومیزه می تواند از زخمی شدن و زخم خوردن افراد جلوگیری کند و برای کاهش فشارهای وارده بر مفاصل مناسب است. از این رو، استفاده از ورق فومیزه در باشگاه ها بیشتر به دلیل ایمنی، راحتی و کفیت آن مورد توجه و استفاده قرار می گیرد.

آشپزخانه

ورق فومیزه یک ماده مناسب برای استفاده در آشپزخانه است. این نوع ورق به عنوان یک پوشش سطح مقاوم به حرارت و ضد آب عمل می کند و می تواند بر روی سطوح آشپزخانه، میز آشپزخانه، صفحه کار و حتی پشتیبانی از اجاق گاز استفاده شود. ورق فومیزه می تواند از آسیب دیدن سطوح و خراشیدگی آنها جلوگیری کند و سطوح با دمای بالا و فشارهای زیاد تحت حفاظت قرار دهد. همچنین، این نوع ورق به دلیل خاصیت ضد باکتریالی که دارد، می تواند از تراکم باکتری ها و ویروس ها در آشپزخانه جلوگیری کند. به همین دلیل، استفاده از ورق فومیزه در آشپزخانه ها برای حفظ بهداشت و آسایش کاربران بسیار مناسب است.

منبع : سایت احسان کار اصفهان

کد خبر 746661

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.