اضافه شدن نام مادر به کارت ملی به کجا رسید؟

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: سیاست این است که اطلاعات حداقلی روی کارت درج شود و به جای آن بارکدی روی کارت گذاشته شود که مشخصات شناسنامه‌ای فرد صاحب کارت از جمله مشخصات پدر و مادر او از طریق بارکد قابل رؤیت است.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، انسیه خزعلی در پاسخ به این پرسش که چه تلاشی برای آوردن نام مادر در کارت ملی انجام شده است؟، اظهار کرد: در جلسه‌ای که دو سال پیش با رئیس‌جمهور داشتیم برخی از بانوان درخواست نوشتن نام مادر روی کارت ملی و در کنار نام پدر را مطرح کردند و رئیس‌جمهور هم از این مطلب استقبال کردند و ما هم پیگیر مطلب در کمیسیون‌های مختلف دولت شدیم.

وی افزود: در نهایت در کمیسیون اصلی، نماینده ثبت احوال اعلام کرد که قرار است کارت‌های ملی تغییر کند و در کارت‌های جدید نام پدر و مادر نخواهد بود، لذا مطلب به دلیل موضوعیت نداشتن از دستور خارج شد.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده در پاسخ به این پرسش که چرا نام پدر و مادر حذف می‌شود و چه چیزی جایگزین آن می‌شود، تاکید کرد: این اطلاعات در ظاهر حذف شده است، اما در واقع هم نام پدر و مادر و هم سایر مشخصات وجود دارد.

خزعلی ادامه داد: سیاست این است که اطلاعات حداقلی روی کارت درج شود و به جای آن بارکدی روی کارت گذاشته شود که مشخصات شناسنامه‌ای فرد صاحب کارت از جمله مشخصات پدر و مادر او از طریق بارکد قابل رؤیت است.

منبع: ایرنا

کد خبر 746147

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • مموتی FI ۱۵:۴۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
    0 0
    مملکت فقط همین یک مشکلو داره