سپاهان ۳۶۶۳ روز بدون پیروزی مقابل ملوان

تیم فوتبال سپاهان در حالی فردا به مصاف ملوان می​‌رود که بیش از ۱۰ سال از آخرین بردش مقابل این تیم می‌گذرد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، تیم‌های سپاهان و ملوان تاکنون در ادوار مختلف لیگ برتر ۳۱ بار به مصاف یکدیگر رفته‌اند که در این بین سپاهان ۱۲ بار و ملوان شش بار به پیروزی رسیده‌اند، ضمن اینکه ۱۳ دیدار نیز با نتیجه تساوی به پایان رسیده است.

در ۳۱ مصاف دو تیم در لیگ برتر، ۶۶ گل به ثمر رسیده است که سپاهان ۳۹ گل و ملوان ۲۷ گل در آن سهم داشته‌اند.

نکته جالب توجه تعداد زیاد تساوی‌های بدون گل در ۳۱ رویارویی دو تیم است. در مجموع هشت دیدار دو تیم گلی نداشته است که نزدیک به یک‌چهارم رویارویی‌های دو تیم را شامل می‌شود.

سپاهان در حالی به مصاف ملوان می‌رود که در هفت تقابل آخر دو تیم در لیگ برتر موفق به پیروزی نشده است و پنج دیدار با نتیجه تساوی و دو دیدار با پیروزی ملوان به پایان رسیده است. دو دیدار فصل گذشته دو تیم با نتیجه تساوی به پایان رسید، دیدارهایی که نقش زیادی در قهرمان نشدن سپاهان داشت به خصوص دیدار نیم‌فصل دوم دو تیم در فاصله چهار هفته به پایان که به‌طور مستقیم منجر به از دست رفتن صدر جدول برای سپاهان شد و در عمل سپاهان جام را در آن دیدار از دست داد، همچنین آخرین دیدار دو تیم که در نیم‌فصل نخست در ورزشگاه نقش‌جهان برگزار شد با پیروزی سه بر دو ملوان خاتمه یافت.

آخرین پیروزی سپاهان برابر ملوان با نتیجه سه بر دو و در هفته ماقبل پایانی سیزدهمین دوره لیگ برتر یعنی ۹ فصل پیش به دست آمده است، دیداری که در آن هادی عقیلی با گل دقیقه ۹۰ در انزلی پیروزی سپاهان را به شیوه‌ای شیرین رقم زد تا در آن فصل سپاهان تا هفته پایانی امید به قهرمانی و کسب سهمیه داشته باشد. از آن دیدار تا روز بازی بعدی دو تیم ده سال و یک هفته و سه روز یا به بیانی دیگر ۳۶۶۳ روز می‌گذرد، هرچند در بسیاری از این سال‌ها به واسطه حضور نداشتن ملوان در لیگ برتر، دیداری بین دو تیم انجام نشده است.

آمار و ارقام رویارویی‌های ملوان و سپاهان

سپاهان ۳۶۶۳ روز بدون پیروزی مقابل ملوان!

کد خبر 746077

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • امیر IR ۰۷:۱۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
    0 0
    بازی خیلی پر گل بود