«بازار هنری ایران» برگزار می‌شود/ در خوشنویسی پیشتازیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه «بازار هنری ایران» از سال جاری برگزار می‌شود، گفت: دولت در حوزه فرهنگ و هنر خود را حامی بخش خصوصی و مردمی می‌داند.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، محمدمهدی اسماعیلی امروز _جمعه سی‌ویکم فروردین_ پس از حضور در فرهنگسرای نیاوران و بازدید از آثار به نمایش درآمده در نمایشگاه قرآنی روایت باران در جمع خبرنگاران گفت: دولت در حوزه فرهنگ و هنر خودش را حامی بخش خصوصی و مردمی می‌داند زیرا وظیفه ما حمایت‌گری، نظارت و تنظیم‌گری است و هر میزان جریان مردمی حضور قوی‌تری داشته باشند می‌توان امیدوار بود این کار ادامه یابد و رشد کند.

خوشنویسی مزیت مطلق ما در هنر جهان اسلام است

وی افزود: هنر خوشنویسی در کشور ما با سابقه است و در آن پیشتاز هستیم به ویژه در حوزه هنر خوشنویسی مزیت مطلقی در جهان اسلام داریم که به دلیل وجود آیات و روایتی است که زبان بین‌المللی ما مسلمانان محسوب می‌شود و همه جا قابل ارائه است.

اثر «قیامت در قرآن» در ونیز بسیار مورد استقبال قرار گرفت

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به نمایش درآمدن برخی از آثار در نمایشگاه‌های بین‌المللی تصریح کرد: چند سال قبل که به شهر ونیز رفته بودیم، آثار بدرالسما «قیامت در قرآن» بسیار مورد استقبال قرار گرفت با وجود اینکه با نگاهی دینی و قرآنی بود، در اروپا و در دوسالانه ونیز بسیار مورد استقبال واقع شد.

وزیر فرهنگ تاکید کرد: سال جاری هم که دوستان به ونیز می‌روند بخشی را به نمایش چنین آثار ویژه‌ای از ایران به ویژه کارهای دینی و قرآنی اختصاص دهیم.

وی افزود: ما هم این رویکرد را دنبال می‌کنیم و در بسیاری از دیدارهای دوجانبه با وزرای کشورهای مسلمان آثاری را که بر اساس عرف دیپلماتیک هدیه می‌دهیم، اغلب آثار هنرمندان ایرانی به‌ویژه خوشنویسان است.

اجرای بازار هنری ایران از سال جاری

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد برگزاری اکسپو تصریح کرد: مصوبه ویژه‌ای از شورای عالی انقلاب فرهنگی را در این زمینه دریافت کردیم که اواخر اسفند توسط رئیس جمهور ابلاغ شد و گام بسیار مهمی در این زمینه محسوب می‌شود، که بازار هنری ایران را از امسال اجرا خواهیم کرد.

وزیر فرهنگ خاطرنشان کرد: بنا داریم جریان هنر تجسمی به رشد مورد نظر در سال جاری و سال‌های آینده برسد.

نخستین نمایشگاه تخصصی هنرهای قرآنی با لوان «روایت باران» جمعه، سی‌ویکم فروردین با حضور سیدمجید پوراحمدی، مشاور وزیر فرهنگ و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر و جمعی از هنرمندان و مسئولان فرهنگی در فرهنگسرای نیاوران گشایش یافت.

در پی هتک‌حرمت قرآن کریم و واکنش هنرمندان، نگارخانه ترانه باران که به عنوان نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی-اسلامی فعالیت می‌کند با حمایت و همراهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درصدد برگزاری نمایشگاهی با محوریت خط و خوشنویسی آثار قرآنی در عرصه هنرهای تجسمی با عنوان «روایت باران» برآمد.

این نمایشگاه با هدف توسعه و ترویج فرهنگ و هنر ایرانی و اسلامی با محوریت قرآنی، رشد و توسعه اقتصاد هنرهای ایرانی و اسلامی و حمایت از هنرمندان فعال در عرصه آثار قرآنی برپا شده و تا پایان اردیبهشت میزبان علاقه‌مندان است.

کد خبر 746049

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.