دفاع از ملت فلسطین مسئولیت بزرگ امت اسلام است

رهبر انصارالله با اشاره به ادامه ایستادگی و مقاومت ملت فلسطین در برابر تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی، دفاع از آن‌ها را مسئولیت بزرگ امت اسلام دانست.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، سید عبدالملک الحوثی امروز _پنجشنبه سی‌ام فروردین_ در سخنانی اظهار کرد: ملت فلسطین در حالی که به جهاد و مبارزه می‌پرداخت و در معرض ظلم و محاصره و گرسنگی بود، ماه رمضان را روزه و احیا گرفت.

وی افزود: امت اسلام مسئولیت بزرگی برعهده دارد تا با تمام توان از ملت فلسطین حمایت کند.

رهبر انصارالله با تمجید از پاسخ موشکی و پهپادی قدرتمند ایران به رژیم صهیونیستی و تنبیه این رژیم به سبب تجاوز اخیرش به ساختمان کنسولی سفارت ایران در دمشق گفت: پاسخ ایران از خاک این کشور به رژیم اسرائیل، از نظر کمی و کیفی پاسخ قدرتمندی بود.

الحوثی خاطر نشان کرد: دشمن تلاش می‌کرد تا جمهوری اسلامی ایران از اینکه از خاک خود پاسخ دهد و یا فلسطین اشغالی را هدف قرار دهد، منصرف کند.

وی تاکید کرد: پاسخ از خاک ایران، یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های نظامی رژیم صهیونیستی را در فلسطین اشغالی هدف قرار داد؛ پاسخ ایران، مهم و قدرتمند بود و اهداف مهمی را هدف قرار داد، محور مقاومت هم در این پاسخ در جبهه‌های پشتیبانی مختلف مشارکت داشت.

رهبر انصارالله تصریح کرد: پاسخ ایران با مشارکت محور مقاومت، فرصت مهمی برای دشمن اسرائیلی بود؛ عملیات «وعده صادق»، معادله پاسخ به دشمن اسرائیلی را در برابر تلاش این دشمن برای تحمیل سیاست خود تثبیت کرد.

سید عبدالملک الحوثی در ادامه سخنان خود اظهار داشت طی دو هفته گذشته، ۱۴ عملیات در دریای سرخ و باب المندب علیه دشمن انجام دادیم.

وی افزود: در ۱۴ عملیاتی که انجام دادیم، ۳۶ موشک بالستیک و بالدار و پهپاد را مورد استفاده قرار دادیم، اقیانوس هند هم بخشی از حوزه عملیاتی ما شده است.

الحوثی در ادامه گفت: در این هفته‌ها، چندین ناوگان دریایی از دریای سرخ عقب نشینی کردند و این نکته مفیدی است، تمام کسانی که عقب نشینی کردند، از کارایی و تأثیرگذار بودن عملیات یمنی‌ها سخن می‌گویند.

رهبر انصارالله خاطرنشان کرد: به آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها و همه کسانی که از رژیم اسرائیل حمایت می‌کنند، می‌گوئیم که هیچکس قادر به توقف عملیات ما که در پشتیبانی و حمایت از غزه انجام می‌شود، نخواهد بود.

الحوثی گفت: خطری کشتی‌های وابسته به کشورهای اروپایی در صورتی که به سمت دشمن اسرائیلی حرکت نکنند، تهدید نمی‌کند و آنها می‌توانند در امنیت عبور کنند.

وی تصریح کرد «خسارت‌های وارده به اسرائیل در نتیجه جلوگیری از عبور کشتی‌های وابسته به این رژیم و مرتبط با آن در حال افزایش است.

رهبر انصارالله تاکید کرد تنها راهی که به نفع همگان است، توقف تجاوز به نوار غزه و پایان محاصره آن و ورود غذا و دارو به این منطقه است.

وی در ادامه گفت تا کنون در عملیات‌های خود، ۹۸ کشتی مرتبط با دشمن را هدف قرار داده‌ایم.

منبع: تسنیم

کد خبر 745894

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.