دعوت امیرعبداللهیان از وزیر امور خارجه اندونزی برای سفر به تهران

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تشکر از اندونزی در تلاش برای احقاق حقوق و کمک به ‎فلسطین و همچنین رأی منفی این کشور در شورای حقوق بشر به نفع ایران، از وزیر امور خارجه این کشور جهت سفر به تهران دعوت کرد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت امور خارجه، وزیر امور خارجه کشورمان در تماس تلفنی با وزیر امور خارجه اندونزی ضمن تشکر از این کشور در تلاش برای احقاق حقوق و کمک به ‎فلسطین و همچنین رأی منفی اندونزی در شورای حقوق بشر به نفع ایران، از وزیر امور خارجه این کشور جهت سفر به تهران دعوت کرد.

امیرعبداللهیان از موضع جاکارتا در محکوم کردن تجاوز ‎رژیم صهیونیستی به ساختمان سفارت ایران در ‎دمشق قدردانی نمود و همتای خود را در جریان آخرین تحولات منطقه به‌ویژه دفاع مشروع نیروهای مسلح ایران قرار داد.

رئیس دستگاه دیپلماسی ضمن بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در چارچوب قوانین بین‌الملل علیه تجاوز رژیم صهیونیستی اقدام کرده است، خاطرنشان کرد: ریشه اصلی تنش و جنگ در منطقه رژیم اسرائیل است.

وی تاکید کرد: ما هرگز به دنبال توسعه تنش در منطقه نیستیم و جمهوری اسلامی ایران همواره بخش مهمی از ثبات و امنیت پایدار در منطقه باقی می‌ماند.

وزیر خارجه اندونزی نیز در این گفت‌وگو ضمن تشکر از امیرعبدالهیان به خاطر بیان دیدگاه‌ها و تشریح مواضع کشورمان، خواستار ادامه مشورت، همکاری و تعامل با ایران در خصوص مسئله ‎فلسطین شد و عنوان کرد: ما در بیانیه خود تاکید کرده‌ایم که نباید حوادث و اتفاقاتی که در غزه رخ می‌دهد را فراموش کنیم و آرمان فلسطین باید زنده نگه داشته شود.

دو طرف برخی موضوعات دوجانبه را مورد توجه و رایزنی قرار دادند.

کد خبر 745160

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.