پیشرفتِ فوتبالی حلقه‌ای گم‌شده در نصف‌جهان

تیم‌های فوتبال سپاهان و ذوب‌آهن در شرایطی دربی اصفهان را فردا برگزار خواهند کرد که نسبت به فصل قبل هیچ پیشرفتی نداشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، تیم‌های فوتبال سپاهان و ذوب‌آهن اصفهان عصر فردا _چهارشنبه بیست‌ونهم فروردین_ در چارچوب دیداری معوقه در چارچوب هفته هفدهم از فصل بیست‌وسوم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های ایران از ساعت ۱۶:۳۰ دربی نصف‌جهان را در ورزشگاه نقش‌جهان با یکدیگر تقابل خواهند کرد.

هدف سپاهان در فصل جاری لیگ برتر صعود به رتبه سوم و حفظ این جایگاه تا پایان فصل است. شاگردان مورایس که یک بازی کمتر از رقبای بالای جدولی خود دارند، در صورت برتری یا حتی تساوی مقابل ذوب‌آهن به رتبه سوم جدول صعود می‌کنند و اگر در هفته‌های باقی‌مانده نتایج مطلوبی کسب کنند، این جایگاه که سهمیه آسیایی دارد را حفظ می‌کنند.

پیشرفتِ فوتبالی حلقه‌ای گم‌شده در نصف‌جهان

پس از دو هفته بحرانی و متلاطم، دربی اصفهان شاید برای سپاهان فرصتی باشد که با هواداران خود آشتی کند و به فرم خوب خود بازگردد. ژوزه مورایس و شاگردانش امیدوارند فارغ از همه حرف و حدیث‌ها فصل را به‌خوبی به پایان برسانند که می‌تواند رتبه سومی در لیگ‌برتر و شاید هم قهرمانی در جام‌حذفی را برای آنان رقم بزند.

در طرف مقابل شاگردان محمد ربیعی در نیم‌فصل دوم لیگ برتر چهار شکست داشتند که همه در خانه رقم خورد و همچنین هر دو دیدار خارج از خانه این تیم نیز با تساوی دو بر دو به پایان رسید. اما هیچ‌کس فکرش را هم نمی‌کرد ذوب‌آهن در هفتمین بازی خود در نیم‌فصل دوم در تبریز دست به کار بزرگی بزند و موفق شد تراکتورِ مدعی را با چهار گل در هم بکوبد و اولین برد خود را پس از هشت هفته در لیگ برتر جشن گرفت.

پیشرفتِ فوتبالی حلقه‌ای گم‌شده در نصف‌جهان

برای ذوب‌آهن شاید برد مقابل تراکتور یک شوک مثبت باشد و این پیروزی بزرگ بتواند سبزپوشان اصفهانی را به روند خوب نیم‌فصل اول بازگرداند. تیمی که تراکتور را در تبریز با چهار گل شکست می‌دهد، به‌طور قطع توانایی برد سپاهان در نقش‌جهان را هم دارد. شاگردان ربیعی به‌خوبی می‌دانند برای بردن همشهری در زمین خودش، این بهترین زمان است، وقتی رقیب در بدترین فرم فصل خود قرار دارد و غرق در حاشیه است.

علی‌رغم همه انتقادات از دو تیم فوتبال سپاهان و ذوب‌آهن، عملکرد دو نماینده اصفهان در فصل جاری لیگ‌برتر تا پایان هفته بیست‌وسوم لیگ برتر آنچنان هم که گفته می‌شود افتضاح نبوده است. اگر نمایش و نتایج تیم‌های فوتبال سپاهان و ذوب‌آهن در فصل گذشته تا پایان هفته بیست‌وسوم را با فصل جاری مقایسه کنیم، این نتیجه به‌دست می‌آید که این دو تیم خیلی هم بد نبوده‌اند اما انتظارات را باتوجه به کادرفنی و بازیکنان برآورده نکرده‌اند.

پیشرفتِ فوتبالی حلقه‌ای گم‌شده در نصف‌جهان

تیم فوتبال سپاهان باوجود اینکه در فصل جاری یک‌بازی کمتر دارد، تاکنون توانسته در ۲۲ بازی به ۱۲ پیروزی دست پیدا کند و در کنار سه تساوی، هفت شکست هم داشته که این تیم را با ۳۹ امتیاز در جایگاه چهارم جدول قرار داده است. همین سپاهان در فصل گذشته تا پایان هفته بیست‌وسوم به ۱۲ پیروزی، شش تساوی و پنج شکست رسیده بود و با ۴۲ امتیاز پس از سرخابی‌های پایتخت در جایگاه سوم قرار داشت.

در طرف مقابل هم تیم فوتبال ذوب‌آهن که امسال فصل پرفراز و نشیبی را پشت‌سر گذاشته است، با کسب هفت پیروزی، ۹ تساوی و شش شکست موفق به جمع‌آوری ۳۰ امتیاز شده و در رده هشتم جدول ایستاده است. گاندوهای اصفهانی فصل گذشته تا پایان هفته بیست‌وسوم به ۹ پیروزی، چهار تساوی و ۱۰ شکست رسیده بودند که این تیم را با ۳۱ امتیاز در جایگاه نهم قرار داده بود.

پیشرفتِ فوتبالی حلقه‌ای گم‌شده در نصف‌جهان

بدین ترتیب اگر بازی معوقه سپاهان و ذوب‌آهن را برای هر دو تیم در نظر نگیریم، آن‌ها با یک‌بازی کمتر نسبت به فصل گذشته شرایط متفاوتی را پشت‌سر می‌گذارند. سپاهان علی‌رغم یک‌بازی کمتر نسبت به فصل گذشته سه‌امتیاز کمتر به‌دست آورده است و ذوب‌آهن هم یک‌امتیاز نسبت به فصل گذشته کمتر کسب کرده که جالب‌توجه است.

در صورت پیروزی تیم فوتبال سپاهان مقابل ذوب‌آهن در بازی معوقه هفته هفدهم، این تیم ۴۲ امتیازی می‌شود و امتیازاتی که دارد نسبت به فصل گذشته دقیقاً برابر خواهد شد. ذوب‌آهن هم با کسب یک تساوی از سپاهان به همان ۳۱ امتیاز فصل گذشته می‌رسد و چنانچه پیروزی به‌دست بیاورد دو امتیاز نسبت به فصل قبل بیشتر خواهد داشت.

پیشرفتِ فوتبالی حلقه‌ای گم‌شده در نصف‌جهان

البته که باتوجه به یارگیری‌ها و نقل‌وانتقالاتی که تیم‌های فوتبال سپاهان و ذوب‌آهن در فصل جاری، قطعاً انتظارات بیشتری نسبت به فصل گذشته از این تیم می‌رود که منطقی هم هست. آن‌هم در شرایطی که این دو تیم در مقایسه با فصل قبل بازیکنان بهتری دارند و پیش‌بینی می‌شد می‌توانند نتایج فوق‌العاده‌تری کسب کنند که تا پایان هفته بیست‌وسوم در انجام این امر ناکام بوده‌اند.

کد خبر 745137

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.