جزئیات قیمت بلیت کنسرت‌ها در سال جدید

مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سال گذشته سقف قیمت کنسرت‌ها از ۵۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان می‌رسید اما در حال حاضر که کمتر از ۱ ماه از سال جدید گذشته، این میزان به ۹۰۰ هزار تومان در تهران و ۶۰۰ هزار تومان در شهرهای دیگر به فروش می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، قیمت بلیت کنسرت به شکل چراغ خاموش افزایش پیدا کرد؛ این جمله‌ای آشنا برای مخاطبان و فعالان حوزه موسیقی از ابتدای سال تا به کنون است، درحالی افزایش ۱۰۰ هزار تومانی کنسرت به گوش می‌رسد که کیفیت اجراها و ارتقا سالن‌های کنسرت دست نخورده باقی مانده است.

از طرفی تهیه‌کنندگان کنسرت‌ها معتقدند تنها ۹ ماه از سال را می‌توانند فعالیت کنند و در همین مدت بها سالن‌ها و تجهیزات به گونه‌ای است که به اجبار باید قیمت‌ها را گران کنند.

امیرحسین سمیعی مدیرکل دفتر موسیقی درباره گرانی بلیت کنسرت اظهار کرد: ما بخشی که مربوط به خودمان بود یعنی در جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر قیمت‌ها را کاهش دادیم و حتی بلیت ۹۰ هزار تومانی هم به فروش رساندیم تا بیشتر مردم بتوانند از امکانات جشنواره استفاده کنند.

وی افزود: بخشی که به شرکت‌ها مربوط است رصد می‌شود و هر سال درصدی قیمت بلیت کنسرت‌ها با مالیات افزایش پیدا می‌کند، البته به قیمت‌ها نظارت می‌شود تا غیر متعارف نباشد و قیمت‌ها از خط قرمز عبور نکند.

مدیرکل دفتر موسیقی با بیان اینکه ما به تنهایی قیمت را تعیین نمی‌کنیم و برای آن صنف وجود دارد، عنوان کرد: هزینه سالن، امکانات و هزینه‌های جانبی که افزایش یافته‌اند باعث می‌شود درصدی هم قیمت بلیت‌ها گران شود.

سمیعی با اشاره به گرانی هزینه اجاره سالن‌ها خاطرنشان کرد: با اضافه شدن سالن‌ها توازن به وجود خواهد آمد؛ قیمت زیاد سالن‌ها دست ما را از جهت کنترل قیمت‌ها می‌بندد و ما در حد قانونی می‌توانیم قیمت‌ها را کنترل کنیم و گاهی با فشاری که می‌آوریم تنها می‌شود تا حدودی قیمت‌ها را کنترل کرد اما بخشی، بخش هزینه‌هاست که طبیعتاً با افزایش موارد جانبی بر روی قیمت تأثیر می‌گذارد.

وی با بیان اینکه قیمت بلیت تهران و مناطق آزاد کمی بیشتر از شهرستان‌های دیگر است، ادامه داد: تهران مخاطبان بیشتری دارد اما در همان راستا هم سالن‌هایی که هزینه‌های ورودی بیشتری دارند در تهران است؛ ما تلاش می‌کنیم این افزایش قیمت تا جایی که ممکن است هزینه‌ها در آن لحاظ شود اما قانون را زیر پا نگذارد، قیمت بلیت کنسرت در تهران با احتساب مالیات زیر ۱ میلیون تومان خواهد بود.

مدیرکل دفتر موسیقی خاطرنشان کرد: سال گذشته سقف قیمت کنسرت‌ها از ۵۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان می‌رسید اما در حال حاضر که کمتر از ۱ ماه از سال جدید گذشته است، این میزان به ۹۰۰ هزار تومان در تهران و ۶۰۰ هزار تومان در شهرهای دیگر به فروش می‌رسد.

کد خبر 744838

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.