اعتراف مقامات آمریکا به اصابت موشک به ۲ پایگاه در پی عملیات سپاه

در سایه تلاش ارتش رژیم صهیونیستی در مخفی نگه داشتن ابعاد نتیجه عملیات وعده صادق سپاه پاسداران، مقامات آمریکا اصابت حداقل ۹ موشک بالستیک در دو پایگاه نواتیم و نقب را تایید کردند.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، خبرگزاری آمریکایی ای‌بی‌سی نیوز در گزارش کوتاهی به نقل از مقامات ارشد آمریکایی نوشته است که حداقل ۹ موشک بالستیک ایرانی از سامانه پدافند هوایی پرآوازه رژیم صهیونیستی رد شدند و به دو پایگاه نیروی هوایی رژیم صهیونیستی اصابت کردند، اما تاکید کرده‌اند که آسیب جدی به آن‌ها وارد نشده است.

اعتراف مقامات آمریکا به اصابت موشک به دو پایگاه در پی عملیات سپاه

بر اساس گزارش ای‌بی‌سی نیوز، ۵ موشک بالستیک به پایگاه هوایی نواتیم برخورد کرد که به هواپیمای ترابری C-۱۳۰، باند پرواز و انبار مهمات «خالی» آسیب رساندند. چهار موشک بالستیک دیگر نیز به پایگاه هوایی نقب اصابت کرد که به گفته این مقام بر اساس گزارش‌های موجود آسیب خاصی به وجود نیامده است.

با گذشت زمان و بررسی‌های بیشتر نتایج عملیات، ادعای رهگیری ۹۹ درصدی سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی بیشتر زیر سوال خواهد رفت. به گفته این سخنگو، آن‌ها با استفاده از سامانه‌های پدافند هوایی، جنگنده‌های نیروی هوایی رژیم، و همکاری‌های پدافندی و کمک جنگنده‌های متحدان خود قادر به رهگیری ۳۰۰ «تهدید از انواع مختلف» شدند.

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران در سخنانی در جمع سفرا و نمایندگان دیپلماتیک کشورها در تهران گفت: «عملیات نظامی ایران علیه رژیم اسرائیل محدود و هدف اسکادران هواپیماهای اف -۳۵ بود. حمله اسرائیل به کنسولگری ما ناقض قوانین و معاهدات بین‌المللی است و ما در مقابل هرگونه حمله‌ای از دفاع از منافع خود دریغ نخواهیم کرد.»

کد خبر 744814

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.