بهترین شهر دنیا برای بازدید با پای پیاده معرفی شد

رم ایتالیا با وجود دیدنی‌های فراوان و نزدیک به‌هم، لقب بهترین شهر دنیا برای بازدید با پای پیاده را به خود اختصاص داده است.

به گزارش سرویس ترجمه خبرگزاری ایمنا، شهر زیبای رم در ایتالیا در فهرست بهترین شهرهای دنیا برای کاوش با پای پیاده، رتبه اول را به خود اختصاص داد. این لیست با استفاده از داده‌های رزرو و بازدید سال گذشته گردآوری و در آن از نظرات موجود در وبگاه‌های گردشگری و معرفی آثار جهانی همچون Lonely Planet بهره گرفته شده است.

پایتخت ایتالیا توسط Lonely Planet شهری با ترکیبی از ویرانه‌های باستانی دیدنی، هنرهای الهام‌بخش و زندگی خیابانی پرجنب‌وجوش توصیف شده است که یکی از رمانتیک‌ترین مکان‌های جهان به حساب می‌آید و در هر نقطه از آن می‌توان یک شگفتی ناب را پیدا کرد. تعداد بناهای تاریخی این شهر به حدی زیاد است که موجب می‌شود گردشگران حتی ندانند بازدید خود را از کجا شروع کنند. بازدیدکنندگان در عین حال هرگز از قدم گذاشتن در کوچه‌پس‌کوچه‌ها و اماکن دیدنی آن خسته نمی‌شوند.

بهترین شهر دنیا برای بازدید با پای پیاده معرفی شد

کاوش در رم با پای پیاده

رم بسیار قابل پیاده‌روی است و بیشتر جاذبه‌های گردشگری آن توسط مناطق بدون خودرو به هم متصل شده‌اند. کولوسئوم، فروم رومی، پالاتینو، پانتئون و فواره تروی همه در فاصله کمی از یکدیگر قرار دارند و این شهر را بیش از هر مکان دیگری میزبان تورهای راهنما می‌کنند که گروه‌های گردشگران را در سطح شهر به سمت مراکز دیدنی شهر به حرکت درمی‌آورند.

هفت‌تپه همچنین به‌عنوان شهر ابدی شناخته می‌شود و دارای رستوران‌ها، مغازه‌ها و کافه‌های بسیار، همچنین موزه‌ها و پارک‌های زیادی برای کاوش است. هفت‌تپه رم دور تا دور شهر قرار گرفته‌اند و عبارتند از اونتین، کائلین، کاپیتول، اسکوئیلین، پالاسیوم، کوئیرینال و ویمینال.

بازدیدکنندگان این شهر همچنین می‌توانند به‌راحتی با سفری کوتاه به‌وسیله اتوبوس از مرکز شهر، مقر کلیسای کاتولیک رومی، شهر واتیکان به‌عنوان کشوری کوچک و خانه کلیسای سنت پیتر، موزه‌های واتیکان، کلیسای سیستین و دیگر موارد را بازدید کنند. آن‌ها رم را زیباترین شهر جهان و مکانی تاریخی با فضایی دوستانه توصیف کرده‌اند که در هر نقطه آن می‌توان یک دیدنی شگفت‌انگیزی پیدا کرد.

بهترین شهر دنیا برای بازدید با پای پیاده معرفی شد

کد خبر 744798

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.