رژیم غاصب صهیونیستی بین جهانیان تحقیر شد

وزیر فرهنگ با اشاره به تنبیه موشکی پاسداران انقلاب اسلامی گفت: پیروزی سپاهیان اسلام بر جنود شیطان و رژیم کودک‌کش صهیونیستی را گرامی می‌داریم؛ دست انتقام الهی از آستین فرزندان برومند امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب بیرون آمد و این رژیم سفاک را در بین جهانیان تحقیر و خوار کرد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با محمد مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل این وزارتخانه دیدار کردند؛ در این جلسه که درباره بررسی مباحث فرهنگی از جمله عفاف و حجاب برگزار شد، ۱۷ نماینده مجلس شورای اسلامی از جمله حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و جمعی دیگر اعضای این کمیسیون حضور داشتند.

محمدمهدی اسماعیلی در این دیدار با تبریک اعیاد نوروز و فطر، با اشاره به تنبیه موشکی پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: یوم الله و روز پیروزی سپاهیان اسلام بر جنود شیطان و رژیم کودک‌کش صهیونیستی را گرامی می‌داریم.

وی افزود: دست انتقام الهی از آستین فرزندان برومند امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب بیرون آمد و این رژیم سفاک را در بین جهانیان تحقیر و خوار کرد؛ برای این نعمت شکرگزار خداوند متعال هستیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه بارها در جایگاه‌های مختلف و سخنگاه‌های متعدد از کمیسیون فرهنگی مجلس تشکر کردیم، چراکه ما را کمک و همراهی کردند، تاکید کرد: در دوره تصدی‌گری وزارت فرهنگ از پشتیبانی و حمایت این عزیزان برخوردار بودیم، که این حمایت زمان تنظیم بودجه سالانه، هنگام تدوین برنامه هفتم توسعه و در شوراهای تخصصی جلوه‌گر بود و برادری را در حق ما کامل کردند.

اسماعیلی عنوان کرد: اکنون که در پایان این دوره از مجلس قرار گرفتیم از تک‌تک عزیزان به‌ویژه کسانی که توفیق نداریم در مجلس بعدی در خدمتشان باشیم، تشکر می‌کنم و با استفاده از همین فرصت به عزیزانی که در مجلس بعدی حضور دارند، تبریک عرض می‌کنم امید است مثل این دوره از حمایت و پشتیبانی آن‌ها در حوزه فرهنگ، هنر، رسانه و فعالیت‌های قرآنی و دینی بهره‌مند باشیم.

وی با یادآوری اینکه گزارش اقدامات همکارانم و برنامه‌های پیش روی ما در بخش‌های مختلف آماده ارائه است که در ادامه جلسه به اطلاع شما خواهد رسید، تصریح کرد: امید است بتوانیم امسال قدم‌های جدی‌تری برای تحقق منویات رهبری برداریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در فتنه فرهنگی سال گذشته حجاب مورد هجمه قرار گرفت و در همان وقت به عنوان وزیر فرهنگ خودم را موظف دانستم در صف اول دفاع از حجاب و عفاف بایستم، گفت: در جشنواره فیلم فجر جایزه گوهرشاد را به آثاری می‌دهیم که در راستای فرهنگ حجاب عمل کردند.

اسماعیلی همچنین با اشاره به میزان فروش سینما در سالی که گذشت افزود: دشمنان قصد داشتند فرهنگ و هنر را تعطیل کنند، اما ما توانستیم علاوه بر اینکه مانع رخ دادن چنین اتفاقی شویم سینما را رونق بخشیم.

در ادامه این دیدار معاونان وزیر فرهنگ و نمایندگان حاضر در جلسه نقطه نظراتشان را بیان کردند؛ جایگاه فرهنگ در تصمیم‌گیری‌های کلان کشور، غفلت نسبت به موضوع فرهنگ در قیاس با سایر موضوعات، آسیب‌شناسی مسائل فرهنگی از جمله مواردی بود که مورد اشاره نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.
معاونان وزیر فرهنگ نیز در این مراسم به ارائه گزارشی از اقدامات خود پرداختند؛ گفتنی است، حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی، سیدعلی یزدی‌خواه، بیژن نوباوه، امیرحسین بانکی‌پور، احمد راستینه، محمدمهدی فروردین، غلامرضا منتظری، حجت‌الاسلام محمد صادق طباطبایی‌نژاد، محمدرضا مبلغی، سیدمجتبی محفوظی، سیداحسان قاضی‌زاده، زهره‌سادات لاجوردی از جمله نمایندگانی بودند که در این جلسه حضور داشتند.
کد خبر 744735

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.