سامانه بارشی تقویت می‌شود / گردوخاک نوار غربی کشور را درمی‌نوردد

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به تقویت سامانه بارشی در کشور گفت: سه‌شنبه و چهارشنبه در شمال شرق و نوار شرقی کشور، در بعضی ساعت‌ها ورزش باد به نسبت شدید تا شدید و خیزش گرد و خاک انتظار می‌رود.

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با اشاره به آخرین وضعیت جوی در کشور اظهار کرد: امروز در بوشهر، فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب و شرق خوزستان، شرق لرستان، جنوب و نوار غربی اصفهان، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، بعضی نقاط هرمزگان و جزایر واقع در خلیج فارس و تنگه هرمز، افزایش ابر، رگبار و رعد و برق، تگرگ و وزش باد شدید رخ می‌دهد.

وی افزود: با تقویت سامانه بارشی، شرایط مذکور روز سه‌شنبه در سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، فارس، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب یزد، جنوب و غرب اصفهان، جنوب و شرق خوزستان، جزایر واقع در خلیج فارس و تنگه هرمز و چهارشنبه در سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، فارس، جنوب یزد و شرق خراسان جنوبی، پیش بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا تصریح کرد: امروز در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و ارتفاعات البرز مرکزی، سه‌شنبه و چهارشنبه در ارتفاعات البرز مرکزی، بارش پراکنده رخ می‌دهد و بیشینه بارش طی روز سه‌شنبه در هرمزگان، شرق و جنوب فارس، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و چهارشنبه در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان، شرق فارس و جنوب و غرب کرمان پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان ادامه داد: پنجشنبه در بعضی مناطق جنوب شرق، شرق، جنوب ارتفاعات البرز مرکزی و جمعه در مناطقی از شمال غرب و ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی و ارتفاعات زاگرس مرکزی، بارش پراکنده رخ می‌دهد.

وی گفت: سه‌شنبه و چهارشنبه در شمال شرق و نوار شرقی کشور، در بعضی ساعت‌ها ورزش باد به نسبت شدید تا شدید و خیزش گرد و خاک انتظار می‌رود، همچنین دوشنبه خلیج فارس و از سه‌شنبه تا پنجشنبه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان به سبب وزش باد شدید مواج و متلاطم خواهند شد.

کد خبر 744613

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.