رگبار باران و وزش باد شدید در ۱۰ استان / سامانه بارشی پنجشنبه از کشور خارج می‌شود

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به بارش باران در بیشتر مناطق کشور، از تضعیف و خروج سامانه بارشی از کشور طی روز پنجشنبه خبر داد.

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با اشاره به آخرین وضعیت جوی در کشور اظهار کرد: امروز در استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، یزد، شرق هرمزگان، ارتفاعات کرمان، ارتفاعات شرقی البرز، شمال استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی رگبار باران، گاهی رعد و برق، وزش باد شدید موقت، در بعضی نقاط گرد و خاک، در ارتفاعات رشته کوه البرز و ارتفاعات مرکزی زاگرس بارش برف و در نقاط مستعد بارش تگرگ رخ می‌دهد.

وی افزود: روز دوشنبه بعد از ظهر با ورود سامانه بارشی از جنوب کشور به تدریج در استان‌های چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد، جنوب و شرق خوزستان، شرق لرستان و نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، بوشهر، فارس و جزایر واقع در خلیج‌فارس و تنگه هرمز بارش آغاز می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا تصریح کرد: سه‌شنبه با توسعه و تقویت سامانه مذکور علاوه بر مناطق ذکر شده در کرمان، هرمزگان، جنوب استان‌های یزد و اصفهان، بارش شدید باران، رگبار و رعد و برق، در مناطق مستعد تگرگ و وزش باد شدید با احتمال خیزش گرد و خاک رخ خواهد داد که در جنوب بوشهر، نیمه جنوبی فارس، هرمزگان، نیمه جنوبی استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان و در جزایر واقع در مرکز و شرق خلیج‌فارس و تنگه هرمز، بارش شدت بیشتری خواهد داشت.

ضیائیان ادامه داد: فعالیت سامانه بارشی روز چهارشنبه در استان‌های فارس، کرمان، خراسان جنوبی، یزد، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب اصفهان و جزایر واقع در شرق خلیج‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان است که شدت بارش در جنوب کرمان، شرق هرمزگان و نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان پیش بینی می‌شود.

وی گفت: پنجشنبه با تضعیف فعالیت سامانه در استان‌های کرمان، خراسان جنوبی، شرق فارس، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و تنگه هرمز، رگبار پراکنده باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید انتظار می‌رود و به تدریج تا اواخر وقت سامانه از سمت جنوب شرق از کشور خارج می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: روز دوشنبه در بعضی نقاط شمال غرب کشور و سه‌شنبه در ارتفاعات البرز مرکزی، بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی می‌شود و دوشنبه خلیج‌فارس و سه‌شنبه تا پنجشنبه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان به سبب وزش باد مواج و متلاطم خواهد بود.

ضیائیان خاطرنشان کرد: وضعیت کنونی آسمان اصفهان، صاف تا کمی ابری، در بعدازظهر افزایش ابر و وزش باد با بیشینه ۲۲ و کمینه ۷ درجه سانتی‌گراد است و روز دوشنبه، صاف تا قسمتی ابری گاهی افزایش ابر و وزش باد با بیشینه ۲۵ و کمینه ۹ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

کد خبر 744231

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.