نماینده هنگ‌کنگ نخستین حریف وفایی

زمان و برنامه اولین رقابت برترین نماینده اسنوکر ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان با حریف هنگ‌کنگی مشخص شد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، مسابقات قهرمانی جهان تور حرفه‌ای اسنوکر که یکی از مهم‌ترین تورنمنت‌های این رشته است، از یکم تا هفدهم اردیبهشت در شفیلد انگلستان برگزار می‌شود. رقابت‌های انتخابی این مسابقات از بیستم تا بیست‌ونهم فروردین جریان خواهد داشت که آن هم در شفیلد انگلستان خواهد بود و حضور در آن برای بازیکنان بزرگ این رشته بسیار مهم است.

حسین وفایی و امیر سرخوش دو نماینده ایران در رقابت‌های انتخابی قهرمانی جهان هستند. سرخوش اولین تجربه خود را پشت سرگذاشت و رقابت اول نتیجه را واگذار کرد و نتوانست صعود کند.

وفایی با رتبه جهانی ۱۹، روز یکشنبه (بیست‌وششم فروردین) از ساعت ۱۷ باید اولین بازی خود در جدول مقدماتی را آغاز کند. بخش اول و دوم همین رقابت نیز روز بیست‌وهفتم فروردین در همان ساعت آغاز می‌شود. حریف وفایی، مارکوفو از کشور هنگ‌کنگ است که در جایگاه جهانی ۸۳ جهانی قرار دارد. وی سابقه درخشانی در این رشته داشته و حریف ساده‌ای نیست.

آخرین حضور فو کیومن در این مسابقات به سال ۲۰۱۸ بازمی‌گردد. وی در آن زمان مجبور شد به خاطر بیماری کرونا و مشکلات بینایی، یک دوره طولانی از تور حرفه‌ای دور باشد. مشکلات بینایی او همچنان پابرجاست، اما او در این فصل، درخشش زیادی از خود نشان داده و بازیکنان قدرتمندی مثل مارک سلبی را شکست داده است.

وفایی مدتی پیش موفق شد بار دیگر رونی سالیوان، اسطوره اسنوکر جهان را شکست دهد و آمادگی بسیاری برای کسب عنوان و خلق شگفتی در این دوره از رقابت‌های قهرمانی جهان دارد.

منبع: ایرنا
کد خبر 744096

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.