۴۵ واحد صنعتی استان قزوین احیا می‌شود

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین از برنامه‌ریزی برای احیای ۴۵ واحد تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان در سال ۱۴۰۳ خبر داد.

رضا صفاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در قزوین اظهار کرد: سال گذشته با شناسایی حدود ۱۶۶ واحد تولیدی و خدماتی بهره‌بردار راکد ۴۳ واحد بهره‌بردار راه‌اندازی شد و به چرخه تولید و فعالیت اقتصادی بازگشت.

وی افزود: در سال مهار تورم، رشد تولید و در راستای تلاش برای راه‌اندازی واحدهای راکد و تعطیل، ۴۳ واحد تولیدی بهره‌بردار راکد با اشتغال ۵۷۰ نفر که در شهرک‌ها و نواحی صنعتی تابعه استان تعطیل شده بود، شناسایی شد و با مشاوره کارشناسان عارضه‌یابی، همکاری بانک‌های عامل و دستگاه‌های خدمات‌رسان به چرخه تولید بازگشت.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان قزوین خاطرنشان کرد: کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش، نداشتن بازار فروش، مشکلات خرید مواد اولیه، مشکلات قضائی و همکاری بانک در ارائه تسهیلات از مشکلات اصلی واحدهای احیا شده است، با این حال این واحدها مستعد راه‌اندازی مجدد بودند.

صفاری تصریح کرد: محصولات این واحدهای تولیدی بهره‌بردار از جمله کابین آسانسور، انواع دوخت پوشاک، اسکلت فلزی ساختمانی، ورق کارتن، ظروف یک‌بار مصرف، خوراک آماده دام، روغن موتور، قطعات پلاستیکی پزشکی، میلگرد فولادی، موزائیک و کف پوش، جعبه کارتن، سیلیکات سدیم، انواع دوشاخه و سه‌شاخه برق، خوراک آماده آبزیان، ریخته‌گری چدن، رنگرزی نخ پنبه‌ای و الیاف مصنوعی، چسب، چسب پایه پلی اورتان، نخ پلی‌استر، پودر سنگ و شیرآلات بهداشتی است.

وی از برنامه‌ریزی برای احیای ۴۵ واحد تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان در سال ۱۴۰۳ خبر داد و گفت: در سال جاری نیز ۴۵ واحد نیمه‌راکد با ظرفیت تولید کمتر از ۵۰ درصد ارتقا پیدا می‌کند.

کد خبر 744010

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.