آسمان ۱۱ استان در کشور امروز بارانی است

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به بارش باران در ۱۱ استان طی امروز، از ورود سامانه بارشی جدید به کشور خبر داد.

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با اشاره به آخرین وضعیت جوی در کشور اظهار کرد: امروز در شرق سواحل دریای خزر، شمال شرق و نوار شرقی کشور، استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی و شرقی، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی واقع در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب اصفهان، شمال فارس، مناطقی از یزد و کرمان، رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: یکشنبه در شمال شرق و نوار شرقی کشور واقع در استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و در بخش‌هایی از یزد، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد و بعدازظهر در شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل، بارش رخ خواهد داد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا تصریح کرد: دوشنبه در بعضی نقاط شمال غرب، شمال شرق، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان و بعدازظهر در ارتفاعات البرز مرکزی، ارتفاعات زاگرس مرکزی و استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان ادامه داد: از اواخر وقت دوشنبه با نفوذ سامانه بارشی جدید از جنوب کشور، بارش در استان‌های بوشهر و فارس آغاز خواهد شد و سه‌شنبه با تقویت این سامانه بارشی در استان‌های بوشهر، فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب اصفهان، هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان و جزایر خلیج فارس، رگبار و رعد و برق گاهی همراه با وزش باد شدید و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: سه‌شنبه بعدازظهر در مناطقی از مرکز، دامنه‌های جنوبی البرز، شمال شرق و شرق کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک رخ می‌دهد، چهارشنبه این وضعیت در استان‌های فارس، کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، جنوب یزد و خراسان جنوبی رخ خواهد داد، همچنین در ارتفاعات البرز مرکزی رگبار پراکنده پیش‌بینی می‌شود؛ امروز نیمه شرقی دریای خزر و از امروز تا دوشنبه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا خاطرنشان کرد: وضعیت کنونی آسمان اصفهان، قسمتی ابری، از بعدازظهر افزایش ابر، گاهی وزش باد شدید با رگبار باران با بیشینه ۲۰ و کمینه ۶ درجه سانتی‌گراد است و روز یکشنبه، صاف تا کمی ابری گاهی افزایش ابر و وزش باد با بیشینه ۲۲ و کمینه ۲۰ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

کد خبر 743916

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.