افزایش ۳۰ درصدی تولید مرغ لرستان در دولت سیزدهم

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار لرستان گفت: تولید مرغ در دولت سیزدهم ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از لرستان و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری، سیروس ابراهیمی اظهار کرد: قبل از شروع به کار دولت سیزدهم تولید مرغ در استان ۷۰ هزار تن بود که امروز به ۹۰ هزار تن رسیده است.

وی با اشاره به نیاز مصرف مرغ استان به مقدار ۵۰ هزار تن، افزود: ما امروز مفتخر هستیم که علاوه بر نیاز استان بخشی از نیاز مرغ استان‌های هم‌جوار را نیز تأمین می‌کنیم.

معاون امور اقتصادی استانداری لرستان با اشاره به مشکلات به وجود آمده تولید و عرضه مرغ در کشور بعد از هدفمندسازی یارانه‌ها گفت: در زمانی که تولید مرغ کشور به مشکلاتی بر خورده بود، در استان بانک کشاورزی به صورت سه شیفت فعال و نیازهای تسهیلاتی مرغداری‌های استان را تأمین کرد و دیدیم که این مرغداری‌ها هیچ‌گاه متوقف نشده و حتی در آن شرایط بخشی از نیاز استان‌های هم‌جوار را تأمین کردند.

ابراهیمی به وجود بیش از ۶۰۰ واحد مرغداری در استان اشاره و اظهار کرد: در شرایطی که در زمان هدفمندسازی یارانه‌ها، معاندان صنعت مرغ را ورشکسته می‌دیدند، با اقدامات انجام شده و حمایت‌های لازم نه تنها این واحدهای تولیدی ورشکسته نشدند بلکه به عنوان واحدهای سرپا و با سوددهی مناسب در حال تولید هستند.

وی ادامه داد: در چهار روز پایانی سال در استان حدود ۲۵۰۰ تن کشتار مرغ داشتیم که در نوع خود بی‌سابقه است.

معاون استاندار همچنین افزایش تولید تخم‌مرغ را یکی از دستاوردهای مهم حوزه‌ی اقتصادی استان برشمرد و عنوان کرد: قبل از شروع دولت مردمی تولید تخم‌مرغ استان هشت هزار تن در روز بود که امروز به ۱۷ هزار تن رسیده است.

ابراهیمی تحولات بزرگ تولیدات شیلات را یکی دیگر از برنامه‌های مدون اقتصادی لرستان قلمداد کرد و گفت: در این حوزه اقدامات وسیعی انجام شده که تولید محصولات آبزی استان را از ۲۸ هزار تن به ۳۵ هزار تن رسانده است.

وی افق تولیدات شیلات استان را افزایش دو برابری در پایان دولت دانست و ابراز کرد: واحدهای تولید ۵۰۰ تنی شیلات درب گنبد، رنگین بال پلدختر، ۲۰۰۰ تنی چم چیت دورود و واحد سپیددشت در دست تکمیل و بهره‌برداری هستند که تولیدات شیلات استان را با درصد بالایی ارتقا خواهند داد.

معاون استاندار تاکید کرد: دستاوردهایی که به آنها اشاره شد شاید در بیان ساده باشند اما ماحصل برنامه‌ریزی و اقدام به موقع دستگاه‌های اجرایی حوزه‌ی اقتصادی استان است.

کد خبر 742795

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.