۱۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۹
دمای هوای تبریز ۹ درجه کاهش یافت

رئیس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی از آغاز بارش های رگباری با نفوذ سامانه بارشی قوی به استان از شب گذشته خبر داد و گفت: از عصر امروز بارش‌های رگباری تشدید می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از آذربایجان شرقی، محمد امیدفر ظهر امروز _یکشنبه نوزدهم فروردین_ در جمع با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به تشدید بارش‌ها به ویژه عصر امروز و روزهای چهارشنبه و پنجشنبه این هفته، سیلابی شدن مسیل‌ها، آب‌گرفتگی معابر درون شهری، لغزندگی و اختلال در تردد جاده‌ای دور از انتظار نیست.

وی افزود: بر این اساس مسافران و علاقه مندان به طبیعت، از اتراق در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها، رفتن به مناطق مرتفع و کوهستانی، انجام فعالیت‌های کوهنوردی و پناه گرفتن در زیر درختان در زمان غرش آذرخش به ویژه در فضای باز پرهیز کنند.

رئیس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه روز سه شنبه از شدت ناپایداری و بارش‌ها در استان کاسته می‌شود، گفت: به دنبال ورود این سامانه به جو استان، دمای هوا به صورت محسوس تا ۹ درجه سانتی گراد کاهش می‌یابد.

امیدفر، ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته میانه و هریس به ترتیب با ۲۵ و ۲ درجه سانتی گراد بالای صفر گرم‌ترین و خنک‌ترین شهرهای استان بودند و در این بازه زمانی دمای تبریز در گرم‌ترین زمان به ۲۲ درجه و در خنک‌ترین زمان به ۹ درجه سانتی گراد رسید.

وی یادآور شد: دمای فعلی تبریز (۱۲ ظهر) حدود هشت درجه سانتی گراد بالای صفر است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت ۹ درجه کاهش یافته است.

رئیس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی، با بیان اینکه بارش‌های رگباری هم اکنون در سطح استان در جریان است، افزود: از شب گذشته تاکنون بیشترین بارش از هریس به میزان بیش از ۲۰ میلی متر گزارش شده و میزان بارش در تبریز نیز به بیش از ۱۵ میلی متر رسیده است.

کد خبر 742563

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.