مدرسه‌سازی در سال ۱۴۰۳ متناسب با نیاز دانش‌آموزان استثنایی

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: وفق تکلیف سند تحول برخود وظیفه می‌دانیم تا متناسب با تمام کودکان و آینده سازان، به خصوص دانش‌آموزان استثنایی همچون سایر فراگیران تعلیم و تربیت وقت و انرژی مضاعف گذاشته و شرایط و فضای آموزشی و پرورشی مناسب و استاندارد را برای این دسته از فراگیران فراهم کنیم.

به گزارش خبرنگار ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، حمیدرضا خان محمدی با حضور در ضیافت افطار دانش‌آموزان مجتمع آموزشی استثنایی شهید اتقایی در جنوب تهران اظهار کرد: استعدادهایی که در یکایک این دانش آموزان نهفته و امروز از بالقوه به بالفعل در مدرسه به نمایش درآمده است همه از لطف و محبت خداوند متعال و اهمیت مدرسه در تربیت دانش‌ آموز است.

وی افزود: شاید یک ویژگی یا یک بعد از ابعاد ظاهری در این دانش‌آموزان به ظاهر دچار نقص باشد، اما خداوند استعداد و انرژی و آگاهی دیگری در سایر ابعاد به این افراد هدیه کرده که بسیار ارزشمند است.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور اذعان کرد: وفق تکلیف سند تحول بر خود وظیفه می‌دانیم تا متناسب با تمام کودکان و آینده سازان، به خصوص دانش آموزان استثنایی همچون سایر فراگیران تعلیم و تربیت وقت و انرژی مضاعف گذاشته و شرایط و فضای آموزشی و پرورشی مناسب و استاندارد را برای این دسته از فراگیران فراهم کنیم.

خان محمدی دولت سیزدهم با بیان اینکه مدرسه اولین زیرساخت و بن مایه تربیت است، افزود: در امر مدرسه سازی طی این سال‌ها خیرین گرانقدر سنگ تمام گذاشتند و همواره یار و یاور و در کنار خانواده بزرگ نوسازی مدارس کشور بوده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: از همه مردم به ویژه خیرین نیک‌اندیش انتظار می‌رود در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) مزین به نام جهش تولید با مشارکت مردم نام گذاری شده است؛ جهش بزرگی را در عرصه ساخت و تجهیز فضاهای آموزشی و پرورشی به ویژه در ساخت مجتمع‌های آموزشی برای دانش آموزان دارای نیازهای ویژه شاهد باشیم.

کد خبر 742561

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.