اعلام مبلغ فطریه ۱۴۰۳+ جزئیات

میزان زکات فطره امسال در سراسر کشور از سوی دفتر آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله مکارم شیرازی، بر اساس نظر این مرجع تقلید، زکات فطره امسال بر مبنای قوت غالب گندم، مبلغ ۶۵۰ هزار ریال و بر مبنای قوت غالب برنج، مبلغ یک میلیون و ۸۰۰ هزار ریال برای هر نفر است.

کفاره روزه غیر عمد مبلغ ۱۶۰ هزار ریال است که باید به صورت نان تهیه و پرداخت شود، همچنین کفاره روزه عمد مبلغ ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال می‌باشد.

لازم به ذکر است که براساس مسأله ۱۶۹۲ رساله توضیح المسائل آیت الله العظمی مکارم شیرازی، زکات فطره بر تمام کسانی که قبل از غروب شب عید فطر بالغ و عاقل و غنی باشند واجب است، یعنی باید برای خودش و کسانی که نان خور او هستند، هر نفر به اندازه یک صاع (نزدیک به سه کیلوگرم) از آنچه غذای نوع مردم آن محل است، اعم از گندم و جو یا خرما یا برنج یا ذرّت و مانند اینها به مستحق بدهد و اگر پول یکی از اینها را بدهد کافی است.

در ضمن بنابر فتوای معظّم له اگر کسی فقط در افطار شب عید فطر میهمان دیگری باشد فطریه او به عهده خودش می‌باشد.

کد خبر 741172

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۹:۲۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۴
    1 0
    یاخداااااا.نفری یه تومن!!!!! بابا بی انصافا یارانه رو نفری200 میدین چرا فطریه رو یه تومن میگیرین! واسه یه خانواده ده نفره که پدر کارگر باشه وبچه مدرسه رو داشته باشه به نظرتون10 تومن فطریه ظلم نیست!؟؟ کدوم قوت غالب! بخدا همه نون خالی میخورن.تاپارسال با گندم حساب میکردین چی شده امسال با برنج جلو میرین.پس لطف کنین یارانه هم باقوت غالب برنج حساب کنید که حداقل ماهی یبار برنج بخوریم.