ساخت مساجد در پارک‌ها قانون است

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه انقلاب ما با مسجد آغاز شد، گفت: سال ۱۳۸۲ برای مساجد تهران و ساخت‌وساز مساجد، بودجه تعیین شده بود و این از افتخارات ما در شورا به‌شمار می‌رود.

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری تهران، مهدی چمران در دویست‌وبیست‌وچهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در ابتدای سخنان خود با بیان اینکه انقلاب ما انقلاب جنگی و آهنی نبود، بلکه انقلاب مردمی بود، اظهار کرد: کسانی که هنوز باور نکردند که ایران، ایران اسلامی است و مردم از عید فطر و تاسوعا و عاشورا قیام خود را آغاز کردند، باید به این مبانی توجه کنند.

وی افزود: انقلاب ما با مسجد آغاز شد و همه به میدان آمدند؛ بسیج ما حرف اول را می‌زد؛ این بزرگترین تجربه‌ای است که آموخته‌ایم و باید به آن ارج بنهیم. درست است برای مسائل اقتصادی باید دولت و ما برنامه‌ریزی دقیقی انجام دهیم، اما تا وقتی مردم در میدان نباشند به نتیجه کامل نخواهیم رسید.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه انقلاب و تمام برنامه‌های ما جهشی بوده و اقتصاد و تولید نیز باید جهشی به نتیجه برسد، یادآور شد: باید برنامه‌ریزی کنیم و آماده باشیم تا طبق برنامه جلو برویم و به موفقیت دست پیدا کنیم.

چمران با تاکید اینکه اجتماع ۱۰۰ هزار نفر در ورزشگاه آزادی یکی از اتفاقات مثبت بود، خاطرنشان کرد: این حضور پشتوانه دینی برای ما به‌شمار می‌رود و این محفل قرآنی قوت قلبی برای مسلمین است. رمز پیروزی انقلاب ما اعتقاد بود و امیدواریم این اعتقادات روز به روز پابرجاتر شود. کسانی که می‌گفتند مساجد در شب قدر خالی هستند، این میزان حضور مردم را در شب‌های قدر ندیدند.

وی اضافه کرد: روز طبیعت به خوبی سپری شد و با تجمع مدافعان حرم و حامیان آن‌ها در میدان امام حسین (ع) همراه بود. امیدواریم مردم در راه انقلاب اسلامی به پیروزی کامل برسند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران ضمن تقدیر از نیروهای شهرداری تهران برای خدمات رسانی در ایام نوروز، خاطرنشان کرد: به ویژه پس از برگزاری محفل ۱۰۰ هزار نفری، نیروهای خدمات شهری به‌خوبی فضا را پاک‌سازی کردند.

چمران با تأکید بر اینکه مطالعه و مکان‌سنجی برای احداث مساجد در شهر و پارک‌ها باید صورت می‌گرفت، گفت: چنانچه بخش خصوصی برای ساخت مسجد وارد می‌شد، بنا بر این بود که عوارض از آن‌ها دریافت نشود و شهرداری می‌تواند برای ساخت این مساجد هم زمین تحویل دهد و هم کمک مالی کند.

سال ۸۲ برای ساخت مساجد بودجه تعیین کردیم

وی ادامه داد: در سال ۱۳۸۲ برای مساجد تهران و ساخت و ساز مساجد، بودجه تعیین شده بود و این از افتخارات ما در شورا به‌شمار می‌رود. باید برای مردم روشن شود که این اقدامات دنباله همان راه است و نه قرار است درختی قطع شود و نه فضایی اشغال شود؛ زندگی چیز دیگری نیست و مسجد چیز دیگری. نماز عین زندگی است. جدا کردن اینها جدا کردن دین از زندگی است.

ساخت مساجد مصوبه یکم دی سال ۸۳ است

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه باید کمی فکر کنیم و تحت تأثیر جو روانی قرار نگیریم، اضافه کرد: مصوبه شورا در خصوص ساخت مساجد سه‌شنبه، یکم دی ۱۳۸۳ تصویب شده است. تهران مسجد کم دارد و باید ۴۰۰ مسجد در پایتخت ساخته شود، از طرفی باید نمازخوان نیز تربیت کنیم. البته مساجد، زیارتگاه‌ها و دیگر اماکن مذهبی ما در شب‌های قدر مملو از جمعیت بود؛ نباید این موارد را فراموش کنیم و نباید تحت تأثیر فضا قرار بگیریم. ما بر اساس قانون عمل کردیم و کار خلاف قانون را هیچ‌کسی مجاز نیست انجام دهد.

کد خبر 741056

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.