ارائه آموزش‌های اولیه امداد و نجات به ۲۶ هزار یزدی

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان یزد از آموزش کمک‌های اولیه به ۲۶ هزار نفر یزدی در طول سال خبر داد و گفت: این آموزش‌ها در قالب همواری با سایر مجموعه‌ها سال آینده در سطح مدارس و مجتمع‌های مسکونی یزد اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از یزد، محمد عشقی ظهر امروز _چهارشنبه بیست و سوم اسفند_ در نشست با خبرنگاران استان یزد اظهار کرد: طرح‌های نوروزی هلال احمر یزد از فردا ۲۴ اسفندماه آغاز و تا هفدهم فروردین ماه سال جدید ادامه دارد.

وی با اشاره به دوره‌های گوناگون آموزش کمک‌های اولیه برای قشرهای مختلف گفت: برای ۲۰۰ نفر از مددجویان کمیته امداد نیز دوره‌های امدادگری آموزش داده‌ایم و اکنون در طرح‌های نوروزی از کمک و همراهی آن‌ها بهره خواهیم برد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد از راه‌اندازی ۹۲ خانه هلال در استان خبر داد و تأکید کرد: دو خانه هلال به صورت ویژه برای طلاب و فرهنگیان شکل گرفته است.

ارائه آموزش‌های اولیه امداد و نجات به ۲۶ هزار یزدی

عشقی با اشاره به اعزام ۴۳ کاروان سلامت توسط استان یزد گفت: این کمک‌ها و خدمات سلامت با مبلغ ۶ میلیارد تومان جهت ارائه خدمات درمانی در مناطق محروم بودند.

وی تصریح کرد: ۱۱ شعبه بانک تجهیزات و امانات هلال احمر در سطح استان مستقر هستند این مراکز تجهیزات مورد نیاز افراد نیازمند را به صورت امانت ارائه می‌دهند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان خاطرنشان کرد: در مجموع امسال بالغ بر ۲۶ هزار نفر آموزش‌های کمک‌های اولیه را دریافت کرده و آمادگی لازم برای مواجهه با مخاطرات را کسب کردند.

عشقی با اشاره به برنامه‌های آموزشی این مجموعه برای بخش‌های مختلف جامعه ادامه داد: امیدواریم این فعالیت در سال آینده جدی‌تر دنبال شده و در سطح مدارس و مجتمع‌های مسکونی اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به وقوع ۳۷۷ مورد حادثه در طول سال ۱۴۰۲ گفت: در این حوادث ۱۸۲۳ نفر حادثه دیده داشتیم که ۹۰ نفر دچار مصدومیت شده بودند که از این تعداد ۵۷ نفر از مصدومان به مراکز درمانی منتقل و ۳۳ نفر به صورت سرپایی درمان شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد همچنین با اشاره به اسکان اضطراری ۸۰ نفر ادامه داد: در طی این حوادث ۴۷۱ تیم عملیاتی شرکت داشته و و ۱۸۹۱ نفر نجات‌گر، امدادگر و داوطلب هلال احمر حضور داشتند و از ۱۵۰ دستگاه استفاده شده است.

ارائه آموزش‌های اولیه امداد و نجات به ۲۶ هزار یزدی

عشقی از برنامه‌های نوروزی جدید در پایگاه‌های نوروزی خبر داد و گفت: نوروزی خاطره‌انگیزی را برای مسافران در یزد خواهیم داشت.

وی از اخذ مجوز برای جذب ۱۴۸ نفر نیروی هلال احمر در استان یزد خبر داد و ادامه داد: تاکنون ۵۸ نفر به مجموعه جمعیت هلال احمر استان افزوده شدند، همچنین در سال آینده ۲۵ دستگاه خودروی عملیاتی نو به ناوگان هلال احمر یزد افزوده خواهد شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان یزد بیان کرد: در سیل اخیر سیستان و بلوچستان نیز ۵۰ نفر از امدادگران هلال احمر استان در قالب هشت تیم به مناطق سیل‌زده اعزام شدند و چهار محموله مواد غذایی برای کمک به مردم ارسال شد.

کد خبر 736073

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.