هشدار پوتین به آمریکا در مورد آغاز یک جنگ اتمی؛ آماده‌ایم

رئیس‌جمهور روسیه با تاکید بر اینکه تاکنون نیازی به استفاده از تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در جنگ اوکراین نبوده است، گفت: اگر آمریکا آغازگر چنین نبردی باشد، ما آماده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، پوتین در مصاحبه با تلویزیون دولتی این کشور گفت که تاکنون هنوز هیچ نیازی به استفاده از تسلیحات اتمی تاکتیکی در جنگ اوکراین نبوده است.

وی افزود: چرا باید از سلاح‌های کشتار جمعی استفاده کنیم؟ هرگز چنین نیازی وجود نداشته است.

رئیس‌جمهور روسیه در پاسخ به این سوال که آیا هرگز ایده استفاده از این تسلیحات به ذهنش خطور کرده است، یا نه؟ تشریح کرد: «خیر، اما روسیه آماده استفاده از تسلیحات اتمی در صورت وجود هرگونه تهدید برای موجودیت کشور است.»

پوتین همچنین اضافه کرد: «سه‌گانه هسته‌ای روسیه (یک ساختار قدرت نظامی شامل موشک‌های بالستیک قاره‌پیمای زمینی، موشک‌های بالستیک زیردریایی و بمب‌افکن‌های استراتژیک است) از هر کشور دیگری پیشرفته‌تر است.

رهبر کرملین در ادامه خاطرنشان کرد: البته که ما از نظر نظامی و فنی آماده هستیم.

پوتین یادآور شد که جو بایدن همتای آمریکایی وی، بخشی از یک مکتب سنتی سیاسی است و آمریکا هم متخصصان بسیاری در رابطه دو کشور و بازدارندگی استراتژیک دارد. به همین دلیل فکر نمی‌کنم شتابی برای ورود به این حوزه وجود داشته باشد، اما ما برای جنگ هسته‌ای آماده هستیم.

وی گفت: آمریکا در حال توسعه قدرت هسته‌ای خود است، اما این بدان معنا نیست که آنها آماده‌اند تا همین فردا یک جنگ اتمی راه بیندازند. آن‌ها در حال توسعه همه اجزای خود هستند. ما نیز همین‌طور؛ اما این به این معنی نیست که آن‌ها آماده هستند، اگر جنگ اتمی بنا به خواسته آنها فردا آغاز شود، ما آماده‌ایم.

کد خبر 735786

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.