ناوگروه روس برای رزمایش مشترک با ایران و چین به چابهار رسید

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: ناوگروهی از ناوگان اقیانوس آرام این کشور به فرماندهی رزمناو موشکی «واریاگ» روز دوشنبه با هدف شرکت در رزمایش مرکب «کمربند امنیتی دریایی ۲۰۲۴» با جمهوری اسلامی ایران و چین وارد اسکله بندر چابهار شد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از خبرگزاری تاس، بنا بر بیانیه روز دوشنبه ۲۱ اسفندماه ۱۴۰۲ وزارت دفاع روسیه، کشتی‌های روسی همراه با کشتی‌ها و ناوگانی از نیروی دریایی ایران و چین در این رزمایش حضور خواهند داشت.

بر اساس این گزارش، نمایندگی از نیروی دریایی پاکستان، قزاقستان، جمهوری آذربایجان، عمان، هند و آفریقای جنوبی نیز در این رزمایش حضور خواهند داشت.

بنا بر گزارش وزارت دفاع روسیه، این رزمایش با هدف تمرین تضمین ایمنی فعالیت‌های اقتصادی دریایی و در محل دریای عمان برگزار می‌شود.
در این گزارش آمده است: همراه با رزمناو موشکی گارد "واریاگ"، ناو بزرگ ضد زیردریایی "مارشال شاپوشنیکف" به همراه یک ناوچه، دو کشتی جنگی و یک کشتی

تدارکاتی نیروی دریایی چین و همچنین شناورها و بالگردها از ناوگان نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در این رزمایش شرکت خواهند کرد.
بنا بر این گزارش، مرحله اصلی این رزمایش، سه شنبه ۲۲ اسفندماه ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.

به نوشته خبرگزاری روسی تاس، رزمایش سه‌جانبه روسیه، ایران و چین پارسال در دریای عرب در نزدیکی بندر چابهار ایران برگزار شد. ناوگان‌های دریایی سه کشور در این رزمایش، تشکیل یک یگان مشترک از کشتی‌های جنگی، مانورهای تاکتیکی مشترک و اجرای دستورات رزمی را تمرین کردند. علاوه بر این، آنها در روز و شب با شلیک توپخانه، اهداف تعیین شده را مورد اصابت قرار دادند. آنها همچنین فرایند آزادسازی یک کشتی با گروگان‌ها و نیز کمک به یک کشتی در شرایط اضطراری را تمرین کردند.

کد خبر 735237

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.