پیش‌بینی بورس فردا ۲۲ اسفند ۱۴۰۲

با وجود اخبار مثبت زیاد بازار امروز متعادل بود و برآورد می‌شود در بازار فردا هم تغییرات زیادی را شاهد نباشیم.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، مهم‌ترین خبری که امروز کمی گروه خودرویی را تکان داد خبر زیر بود که منجر به صف خرید ایران‌خودرو و سایپا شد:

تجدید ارزیابی خودروسازان در انتظار مجوز وزارت اقتصاد

دیوان محاسبات کشور خواستار تسهیل مجوز تجدید ارزیابی دارایی‌های دو خودروساز بزرگ کشور به منظور حمایت از خودروسازی و بهبود ساختار مالی این صنعت شد. دیوان محاسبات کشور اعلام کرد: این نهاد نظارتی با تجدید ارزیابی دارایی خودروسازان موافقت و از این موضوع حمایت کرد.

اما در نهایت این وزارت اقتصاد است که باید با تجدید ارزیابی خودروسازان موافقت کند، موضوعی که هنوز رسماً تأیید نشده است. بر اساس این گزارش، در پی برگزاری جلسات متعدد و بررسی‌های صورت‌گرفته توسط حسابرسان و کارشناسان دیوان محاسبات کشور، این نهاد نظارتی خواستار تسهیل مجوز تجدید ارزیابی دارایی‌های دو خودروساز بزرگ کشور به منظور حمایت از صنعت خودرو و بهبود ساختار مالی آنها شد. البته دیوان محاسبات همین چندی پیش از وزارت اقتصاد خواست که مسیر تجدید ارزیابی خودروسازان را تسهیل کند.

همچنین خبر زیر نیز بر روی گروه پالایشی تأثیر مثبت داشت:

خبر مهم برای گروه پتروشیمی که موجب کاهش بهای تمام شده خواهد شد

اعتبار مالیاتی موضوع تبصره ۳ ماده ۲۶ قانون مالیات بر ارزش افزوده که در بند الف تبصره ۶ لایحه قانون بودجه ۱۴۰۳ ملغی شده بود، با پیگیری و حمایت وزیر اقتصاد در صحن مجمع تشخیص مصلحت نظام احیا شد.

۱۵ درصد مالیات و عوارض مترتب بر مصرف مواد اولیه واسطه‌ای از جمله کالاهای نفتی مانند بنزین، نفت گاز، نفت سفید، نفت کوره، گاز طبیعی و گاز مایع دیگر جزئی از بهای تمام شده آن کالاها منظور نشده و مانند گذشته قابل استرداد خواهد بود.

با وجود اخبار مثبت زیاد بازار امروز متعادل بود و برآورد می‌شود در بازار فردا هم تغییرات زیادی را شاهد نباشیم.

پیش بینی می‌شود محدوده تغییرات در سطح ۲ تا ۵ هزار واحد باشد.

کد خبر 735218

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.