هیچ انقلابی بلافاصله بعد از پیروزی، انتخابات برگزار نکرده است

رئیس جهاد دانشگاهی، وظیفه دانشگاهیان مبنی بر شرکت در انتخابات و روشنگری و تشویق برای حضور مردم و انتخاب اصلح را مهم خواند و گفت: هیچ انقلابی بلافاصله بعد از پیروزی، انتخابات و همه‌پرسی برگزار نکرده است.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، حسن مسلمی نائینی که امروز جمعه_یازدهم اسفند_ برای انداختن رای خود به صندوق در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان در دانشگاه تربیت مدرس تهران حضور یافته بود با بیان اینکه، هیچ انقلابی بلافاصله بعد از پیروزی اقدام به همه پرسی و انتخابات نکرده اظهار کرد: در انقلاب اسلامی ایران با رهبری حکیم فرزانه حضرت امام خمینی (ره) و اعتماد زیادی که ایشان به مردم داشتند، کمتر از دو ماه بعد از پیروزی انقلاب همه پرسی برای تعیین نظام برگزار شد.

وی افزود: مردم نیز به این اعتماد پاسخ شایسته ای داده و با اکثریت قریب به اتفاق یعنی ۹۸.۲ درصد به نظام جمهوری اسلامی، رای مثبت دادند و در ادامه نیز مردم برای تعیین سرنوشت خود به رغم تبلیغات فراوان دشمنان در بیش از ۴۰ همه‌پرسی و انتخابات شرکت گسترده داشتند.

رئیس جهاد دانشگاهی گفت: این امر باعث شد نهال کاشته شده در ابتدای انقلاب به درختی تناور و قوی تبدیل شود و همچنان برای حفظ و تقویت نظام و رفع مشکلات کشورمان لازم است مردم در میدان بوده و گسترده‌تر از قبل در سرنوشت خود دخالت و در انتخابات شرکت کنند.

وی با تاکید بر اینکه، امنیت و اقتدار کشور حاصل خون شهداست و حفظ و ماندگاری این امنیت و اقتدار حاصل رای مردم است، وظیفه دانشگاهیان را مبنی بر شرکت در انتخابات و روشنگری و تشویق برای حضور مردم و انتخاب اصلح، خطیر و مهم دانست.

منبع: ایرنا

کد خبر 732323

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.