امدادرسانی به ۲۰ هزار نفر در برف و کولاک ۶ روز اخیر

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر از امدادرسانی به بیش از ۲۰ هزار نفر در حوادث جوی اخیر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان امداد و نجات هلال احمر، بابک محمودی درباره اقدامات انجام شده از سوی امدادگران جمعیت هلال احمر در حوادث جوی شش روز گذشته، اظهار کرد: از پنجم اسفندماه تا صبح امروز شاهد وقوع کولاک برف و آبگرفتگی در ٢٦ استان کشور بودیم. در واقع در تمام استان‌های کشور به جز استان‌های ایلام، بوشهر، خوزستان، کردستان و کرمانشاه شاهد بروز حوادث جوی بودیم، البته با توجه به هشداری که سازمان هواشناسی صادر کرده بود، امدادگران هلال احمر در آماده‌باش کامل قرار داشتند.

وی با بیان اینکه تاکنون در ۱۱۵ منطقه شامل ۶۱ محور کوهستانی، سه شهر و ۵۱ روستا از ۲۶ استان امدادرسانی انجام شده است، افزود: در این مدت امدادگران به ۲۰ هزار و ۵۷۹ نفر امدادرسانی کرده‌اند، همچنین ۷۸۰۳ نفر نیز اسکان اضطراری داده شده و ۱۰۵ نفر نیز به مناطق امن منتقل شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه ۱۲ بیمار و مصدوم نیز توسط کادر هلال احمر به مراکز درمانی منتقل شدند، عنوان کرد: ۱۵۰۱ دستگاه خودرو نیز از برف رهاسازی شده و آب و گل و لای از ۶۸ واحد مسکونی تخلیه شده است.

وی با بیان اینکه ۵۰۳ تیم عملیاتی شامل ۲۰۲۴ نفر در عملیات امدادرسانی در این استان‌ها فعالیت داشتند، گفت: تاکنون ۲۴۰ دستگاه چادر، ۵۱۰۲ تخته پتو، ۶۹۸ تخته موکت، ۲۸۴۹ کیلوگرم نایلون، ۱۰۳ ست بهداشتی، ۱۱۴۰ بسته غذایی، ۲۰۲۰ قوطی کنسروجات، ۷۱۲ بطری آب معدنی، ۴۹۵۰ قرص نان بین متاثران از حوادث جوی توزیع شده است.

محمودی درباره وضعیت سیل در استان سیستان و بلوچستان گفت: به دلیل بروز سیل و آبگرفتگی در سیستان و بلوچستان یک اردوگاه اسکان اضطراری در شهر چابهار برای امدادرسانی به متاثران برپا شده و امدادگران در برخی از استان‌ها همچنان در آماده‌باش هستند.

کد خبر 732184

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.