انحصار وراثت سهام عدالت در حال حاضر برای متوفیان قبل از ۳۱ تیر ۹۹ امکان‌پذیر است

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: سامانه میراث برای ثبت‌نام وراث متوفیان سهام عدالتی که بعد از سی‌ویکم تیرماه ۱۳۹۹ فوت کرده‌اند، هنوز بازگشایی نشده است.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: مطابق با مصوبه شورای عالی بورس از آنجایی که مالیات بر دارایی مشمول متوفیان سهام عدالت بعد از تاریخ ۳۱/‏۰۴/‏۱۳۹۹‬ می‌شود، بنابراین این شرکت در تلاش برای ایجاد بستر مناسب غیرحضوری برای پرداخت مالیات است و به محض حصول نتیجه نهایی از سازمان امور مالیاتی کشور، اطلاع‌رسانی مقتضی در این خصوص صورت خواهد گرفت.

در حال حاضر تا اطلاع ثانوی تنها برای متوفیان با تاریخ فوت قبل از ۳۱/‏۰۴/‏۱۳۹۹‬ که سهام عدالت غیرمستقیم داشتند امکان تشکیل پرونده تقسیم سهام عدالت در دفاتر شرکت‌های کارگزاری و بانک‌های منتخب وجود دارد.

بر اساس این گزارش، هم‌اکنون سامانه میراث برای متوفیان سال ۱۳۸۴ تا سی‌ویکم تیرماه ۱۳۹۹ سهام عدالت بازگشایی شده است تا فرایند انتقال سهام به وراث تسریع پیدا کند.

همچنین تمام فرایند ثبت‌نام در سامانه میراث در شعب شرکت‌های کارگزاری و بانک‌های منتخب رایگان است و وراث نیازی به پرداخت وجه ندارند.

بر اساس آخرین اطلاعات شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، بیش از سه میلیون و ۷۰۰ هزار سهامدار سهام عدالت از سال ۱۳۸۴ فوت کرده‌اند که یکی از وراث متوفیان سهام عدالت می‌تواند با مراجعه به یکی از شش‌هزار شعبه دفاتر شرکت‌های کارگزاری یا بانک‌های منتخب (بانک ملی ایران، ملت، پارسیان و تجارت) فرایند انتقال سهام را انجام دهد.

کد خبر 731855

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.