روزانه بیش از ۵۰۰۰ خودرو تولید می‌شود

وزیر صمت با بیان اینکه عرضه و تقاضا و نظارت صحیح در بازار به صورت متوازن دنبال می شود، گفت: در وزارت صمت تلاش می‌کنیم سیستم نظارت خود را مردمی کنیم و مردم کمک کنند تا جلوی سوء‌استفاده‌ها گرفته شود.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، عباس علی‌آبادی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه به مردم توصیه می‌کنم در انتخابات شرکت و اعمال نظر کنند، اظهار کرد: تعیین سرنوشتمان باید به دست خودمان باشد به مردم توصیه می‌کنم در انتخابات شرکت کنند و اعمال نظر کنند. مطالبه‌گری در برابر انتخابی است که صورت می‌گیرد.

در وزارت صمت تلاش می‌کنیم سیستم نظارت خود را مردمی کنیم

وزیر صمت خاطرنشان کرد: اگر شرایط به نحوی مدیریت شود که نیاز و عرضه باهم متوازن شود وضعیت سفره مردم بهبود خواهد یافت و دولت به دنبال برقراری این توازن است در وزارت صمت تلاش می‌کنیم سیستم نظارت خود را مردمی کنیم تا مردم کمک کند تا جلوی سوءاستفاده گرفته شود. رفع ناترازی در عرضه و تقاضا و نظارت صحیح در بازار هر دو به صورت متوازن دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: در لوازم خانگی وضعیت بسیار خوبی داریم و وقت آن است که بازار به سمت تعادل منطقی برود و بتوانیم بازار را به صورت طبیعی کنترل کنیم.

روزانه ۵۰۰۰ خودرو تولید می‌شود

وزیر صمت گفت: سیاست وزارت صمت، تبدیل خودرو از یک کالای سرمایه‌ای به کالای مصرفی است. تعادل خوبی در عرضه و تقاضای خودرو وجود دارد و روزانه بیش از پنج هزار خودرو تولید می‌شود و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد.این حجم از تولید باید به تعادل در بازار بینجامد، اما موارد دیگر به افزایش قیمت خودرو دامن می‌زند.

علی‌آبادی با اشاره به اجلاس w.t.o با بیان اینکه در حال حاضر عضو ناظر هستیم گفت: تلاش کردیم در این اجلاس با وزرای کشورهای مختلف، مقامات اماراتی و مسئولان تماس بگیریم و صحبت کردیم. قاعده‌مند کردن نظام تجارت و همساز کردن آن با نظام تجارت جهانی عامل بسیار مهم و زیرساختی است که در وزارتخانه در حال انجام شدن است. آنچه تاکنون مانع عضویت ایران شده یک‌جانبه‌گرایی بوده است که سعی کردیم این موضوع را مدیریت کنیم.

منبع: ایرنا

کد خبر 731645

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.