نجات ماشین‌های گرفتار در برف توسط راهداران / ۶۰۰ تن ماسه نمک جهت بازگشایی راه‌های یزد

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان یزد با اشاره به اینکه تیم‌های عملیاتی راهداری در منطقه بیداخوید تعدادی از خودروهای گرفتار در برف را نجات دادند گفت: تاکنون بیش از ۶۰۰ تن ماسه نمک جهت بازگشایی راه‌های شریانی و روستایی استفاده کردند تا سفرهایی ایمن را برای مردم رقم بزنند.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از یزد و به نقل روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان یزد، مردم استان یزد از ظهر روز گذشته تاکنون شاهد بارش رحمت الهی در مناطق مختلف استان به‌صورت برف و باران هستند و در همین راستا تیم‌های عملیاتی راهداری در سراسر استان جهت برقراری ترافیک روان و ایمن، شروع به فعالیت کرده‌اند.

محمد رستگاری، مدیرکل راهداری استان یزد از برقراری تردد و باز بودن تمامی محورهای شریانی و روستایی در استان یزد خبر داد و اظهار کرد: بارش رحمت الهی از روز گذشته در تمامی شهرستان‌ها آغاز شده است و همچنان ادامه دارد که این بارش‌ها در شهرستان تفت و بخشی از شهرستان مهریز به‌صورت برف بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان یزد، افزود: از دقایق اولیه بارش، تیم‌های عملیاتی راهداری آغاز به کار کرده و اقداماتی همچون برف‌روبی، تیغ‌زنی، نمک‌پاشی و ایمن‌سازی راه‌ها را در دستور کار خود قرار داده‌اند و خوشبختانه تا به این لحظه در تمامی محورهای شریانی، اصلی، فرعی و روستایی استان تردد برقرار بوده و هیچ‌یک از راه‌ها مسدود نیست.

رستگاری با تأکید بر اینکه اقدامات راهداری زمستانه به‌صورت شبانه‌روزی در حال انجام است، اذعان کرد: از زمان شروع بارش تاکنون بیش از ۶۰۰ تن ماسه نمک جهت بازگشایی محورهای گردنه علی‌آباد، یزد – شیراز، یزد – کرمان و سایر محورهای روستایی استفاده شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تمامی مسیرها و محورها با تلاش و فعالیت راهداران قابل تردد است، تصریح کرد: از هم استانی‌های عزیز تقاضا می‌شود از سفرهای غیرضروری به‌ویژه به مقصد مناطق ییلاقی خودداری نمایند؛ چراکه علاوه بر وجود خطرات احتمالی، حجم سنگین ترافیک در محورها موجب کُند شدن عملیات راهداری می‌شود.

وی اضافه کرد: توصیه مجموعه راهداری به مردم استان این است که قبل از آغاز سفرهای ضروری، با استفاده از سامانه ۱۴۱ از وضعیت راه‌ها مطلع شده و الزاماً با تجهیزات ایمنی به‌ویژه زنجیر چرخ، مواد غذایی کافی و لباس گرم، اقدام به سفر نمایند.

رستگاری در ادامه از گرفتار شدن تعدادی از خودروها در برف خبر داد و گفت: شب گذشته تعدادی از خودروها که تجهیزات ایمنی نیز به همراه نداشتند در منطقه بیداخوید گرفتار شده بودند که با حضور به موقع تیم‌های عملیاتی راهداری از گرفتاری نجات یافته و به مسیرهای خود ادامه دادند.

کد خبر 730898

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.