امام جمعه اردبیل به خاطر تاخیر در پروازها از شرکت ایران ایر تور شکایت کرد

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: ملاقات من به خاطر دفاع از حقوق مردم با مدیر شرکت ایران ایر تور در محکمه خواهد بود و از ستاد اقامه نماز مصراً می خواهم به احترام نماز علیه شرکت ایران ایرتور شکایت کند.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از اردبیل، آیت الله سید حسن عاملی ضمن انتقاد از تأخیر در پروازها به تشریح جزئیات نارضایتی‌های ایجاد شده در میان مردم در یکی از پروازهای اخیر تبریز به مشهد پرداخت و اظهار کرد: شامگاه ۲۲ بهمن ساعت ۲۱/۴۵ دقیقه با ایران ایر تور از تبریز به مشهد پرواز داشتم؛ از اردبیل راه افتادم خودم را به تبریز رساندم ناگهان تأخیر تا ۲۲/۳۰ اعلام شد جز تسلیم چاره‌ای نبود اما دوباره تأخیر خورد ساعت ۲۳/۳۰ باز قابل تحمل بود اما تأخیر سوم آمد ساعت ۵ بامداد!

وی افزود: مسافرین که غالباً از شهرهای دیگر آمده بودند جایی برای ماندن نداشتند غوغایی در سالن به پا شده بود ولی مسئولین ایران ایر تور می‌گفتند به ما ربطی ندارد!

آیت الله عاملی با ابراز گلایه ادامه داد: ساعت ۵ پرواز به راه افتاد و نماز تمام مسافرین قضا شد! یک‌مقام بسیار بلند پایه نظامی کشور نیز از ۷ شب در اثر تأخیر پرواز دیگر در فرودگاه تبریز ساعت‌ها سرگردان بود حاصل اینکه هم وقت مردم ضایع شد هم پول هتل یک شب آنها از دست رفت و هم به بدترین ناراحتی مبتلی شدند و بعضی‌ها مثل حقیر جلسه حساس خود را در مقصد از دست داد و بی آبرو شد.

نماینده ولی‌فقیه فقیه در استان اردبیل خاطر نشان کرد: چقدر آرزو کردم مسئولین ارشد وزارت راه از ساعت ۷ عصر تا ۵ بامداد در فرودگاه اسیر شود تا درد جانکاه مردم را از نزدیک لمس کند و شاهد این همه اهانت به مردم و اضاعه حقوق باشد ملاقات من به خاطر دفاع از حقوق مردم با مدیر شرکت ایران ایر تور که به طور مکرر مرتکب خلف وعده می‌شود و با مسئول وزارت به زودی در محکمه خواهد بود.

نماینده مردم استان اردبیل در مجلس خبرگان با بیان اینکه می‌گویند تحریم باعث این نا به سامانی است تصریح کرد: البته این دروغی بزرگ و آشکار است یادم نمی‌رود که زمانی ایران ایر سه ساعت تأخیر کرد سپس سر باند خلبان اعلام کرد که متأسفانه بنزین زیاد زده ایم مسافرین باید دو ساعت داخل هواپیما بمانند تا ما بخشی از بنزین را تخلیه کنیم!!! آیا این ربطی به تحریم دارد؟

آیت الله عاملی در پایان اظهار داشت: من از تمام هم وطنان عزیز می‌خواهم در هر گونه تأخیر شرکت‌های هواپیمایی به دستگاه قضائی شکایت کنند اگر دستگاه قضائی (ما سمح الله) تعلل کند در آن صورت دستگاه قضائی عامل اصلی اضاعه حق خواهد بود از ستاد اقامه نماز مصراً می‌خواهم به احترام نماز علیه شرکت ایران ایرتور شکایت کند و اگر ساکت بماند باید در اداره خود را تخته کند چون در صورت عدم شکایت این شرکت در تعطیلی نماز مردم جری تر خواهد شد.

وی تصریح کرد: از مسئولین مربوط در وزارت راه می‌خواهم این شرکت را ملزم به اداء خسارت به مسافرین و زوار نماید چون مردم شب را در بیرون و در سرما به سر بردند در حالی که بعد از هفت ساعت تأخیر وظیفه این شرکت تهیه هتل برای زوار بود. به امید روزی که مسئولان متصدی زمان ملت از عمق دل باور داشته باشند که زمان خواری بدتر از زمین خواری است.

کد خبر 730293

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.