تامین مالی پروژه راه‌آهن رشت-آستارا به تصویب رسید

سخنگوی دولت گفت: پروژه راه‌آهن رشت-آستارا که یکی از بخش‌های آن مسیر ترانزیتی شمال و جنوب کشور بوده و جزو اولویت های این دولت برای توسعه توان ترانزیتی کشور بوده است، امروز با مصوبه هیئت وزیران روش تامین مالی آن تعیین و به تصویب هیئت وزیران رسید.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، علی بهادری جهرمی امروز _چهارشنبه دوم اسفند_ در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز منابع مالی و روش‌های تسویه بدهی برای بخشی از شرکت‌های که دولت به آن‌ها بدهی داشت پیش‌بینی شد و با تصویب هیئت وزیران این تسویه صورت خواهد گرفت.

وی افزود: پروژه راه‌آهن رشت-آستارا که یکی از بخش‌های آن مسیر ترانزیتی شمال و جنوب کشور بوده و جزو اولویت‌های این دولت برای توسعه توان ترانزیتی کشور بوده است، امروز با مصوبه هیئت وزیران روش تأمین مالی آن تعیین و به تصویب هیئت وزیران رسید.

سخنگوی دولت گفت: برای تسهیل تأمین مالی تولید و حمایت از بخش خصوصی و تقویت تأمین مالی زنجیره برای هدایت نقدینگی به سمت تولید آئین‌نامه‌ای به تصویب رسید که به دستگاه‌های اجرایی اجازه می‌دهد اوراق گام را به عنوان تسویه مطالباتش از اشخاص حقیقی و حقوقی بپذیرند که سه ماه فرصت تسویه دارد به عنوان تسویه بدهی به دستگاه‌های اجرایی این توان افزایی در اوراق گام ایجاد می‌کند که امکان استفاده بیشتر و مناسب‌تری را برای کسانی که این اوراق را در اختیار دارند فراهم می‌کند.

بهادری جهرمی بیان کرد: دولت سیزدهم در راستای تقویت منابع مالی برای اجرای طرح‌های حفاظت از محیط زیست با اصلاح آئین‌نامه بهینه‌سازی مصرف انرژی مقرر کرد تا صندوق ملی محیط زیست اجازه پیدا کند برای اجرای طرح‌های محیط زیست مصوب صندوق، اجازه استفاده از منابع حساب بهینه‌سازی مصرف انرژی را داشته باشد.

کد خبر 729971

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.