خانه تعزیه در چوبیندر قزوین راه‌اندازی شود

عضو شورای اسلامی شهر قزوین گفت: منطقه چوبیندر برند تعزیه قزوین است و ضرورت دارد تا در بودجه سال آینده برای مکان دائمی اجرای تعزیه، اعتباری تخصیص پیدا کند.

فاطمه اشدری در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در قزوین اظهار کرد: منطقه چوبیندر برند تعزیه قزوین است و ضرورت دارد تا در بودجه سال آینده برای مکان دائمی اجرای تعزیه اعتباری اختصاص پیدا کند و لازم است در نواحی منفصل شهری ارائه خدمات و امکانات شهرداری به نحو مطلوب صورت گیرد.

وی افزود: ناحیه منفصل شهری چوبیندر برند تعزیه قزوین است، اما مکان مناسبی برای اجرای تعزیه در آن نداریم؛ بنابراین لازم است تا شهرداری در این خصوص تدبیر کند و اعتباری را برای سال آینده در خصوص زمین تعزیه داشته باشیم.

نایب‌رئیس کمیسیون اجتماعی، فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر قزوین خاطرنشان کرد: زمین فوتبال چوبیندر که تنها زمین استاندارد فوتبال قزوین است به حال خود رها شده است و باید بتوانیم با احیای این زمین، پیوست کاربری تجاری اطراف آن و رونق این مکان کمی از آثار مخرب زندان را کاهش دهیم.

اشدری ادامه داد: شهرداری قزوین تنها شهر کشور است که مشاور امور مناسب‌سازی و معلولان دارد و لازم است امر مهم مناسب‌سازی در پروژه‌های شهری مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: در کنار هر پروژه شهری پیوست‌های معلولان، آسیب‌دیدگان، سالخوردگان، مادر و کودک نیز لحاظ شده است و با توجه به وجود مشاور شهردار در امور مناسب‌سازی و توانمندی وی باید پروژه‌هایی که مورد تأیید مشاور بوده است را از پیمانکار تحویل گرفته بگیرد.

قزوین با اصفهان خواهرخوانده شود

عضو شورای اسلامی شهر قزوین بر لزوم اجرای پروژه‌های هوشمندسازی در شهر تاکید و اضافه کرد: شهروندان حق دارند خدمات را به صورت هوشمند از شهرداری دریافت کنند؛ بنابراین اگر در این زمینه نیاز به خرید تجهیزات یا نرم‌افزار خاصی است باید از سایر شهرهایی که در این زمینه موفق هستند دعوت به همکاری شود.

اشدری تاکید کرد: شورا به عنوان دستگاه نظارت بر شهرداری، باید دسترسی به سامانه سرا داشته باشد در صورتی که تاکنون این موضوع محقق نشده است. بین شورا و شهرداری محرمانه‌ای وجود ندارد، شورا برای نظارت به موقع و لازم باید به منابع اطلاعات مدیریت شهری دسترسی داشته باشد.

وی بر لزوم توجه به تبلیغات در بیلبوردهای شهری پیرامون مباحث خانواده، افزایش جمعیت و شهر دوستدار کودک تاکید کرد و ادامه داد: اقدامات این سازمان در نشاط و شادابی شهر بسیار تأثیرگذار است و لازم است تا بودجه این سازمان در سال آینده افزایش پیدا کند.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین خواستار خواهرخواندگی با شهرهای اصفهان، رشت، مشهد، تبریز و کربلا به واسطه نام‌گذاری این اسامی در خیابان‌های شهر قزوین شد و گفت: این تفاهم‌نامه خواهر خواندگی میان قزوین و این شهرها می‌تواند اثرات مثبتی در تعاملات میان این شهرها با قزوین و تبادل گردشگر داشته باشد.

کد خبر 729916

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.