در جلسه علنی امروز شورای شهر مشهد چه گذشت؟

در جلسه علنی صبح امروز شورای شهر مشهد، مجید دبیریان، حجت‌الاسلام حسن منصوریان و هاشم دائمی در تذکرات جداگانه مسائل مختلفی را با شهردار مشهد مطرح کردند.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از خراسان. رضوی، یکصدوششمین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، _صبح امروز سی‌ام بهمن_ با حضور اکثریت اعضا و با دستور کار اصلاح قانون بودجه شهری ۱۴۰۲ برگزار شد.

از خرید ناوگان جدید مترو چه خبر؟

در ابتدای این جلسه، سه نفر از اعضای شورای شهر تذکرات جداگانه خود را خطاب به شهردار مشهد اظهار کردند.

مجید دبیریان رئیس کمیسیون اقتصادی شورای شهر مشهد اظهار کرد: از شهردار می‌خواهم در همین جلسه جواب تذکرات را بدهند، انتصاب مدیرعامل سازمان تاکسیرانی و اتوبوسرانی در چه مرحله‌ای است و مشکل کار کجاست؟ همین جلسه جواب دهند، هیئت‌رئیسه نیز روند پیگیری تذکرات هفته گذشته را اعلام کنند.

وی افزود: علاوه بر آن، آقای شهردار بگویند که خرید ناوگان جدید مترو به کجا رسید؟ ما در تلاش هستیم موضوع افزایش ناوگان مترو به نتیجه برسد، وضعیت ناوگان ما وضعیت خوبی نیست و داریم به حداکثر استفاده از آن‌ها می‌رسیم، جناب شهردار بگویند که وضعیت خرید ناوگان به کجا رسیده است؟

زیست‌بوم رسانه مشهد، همچنان بلاتکلیف

حجت‌الاسلام حسن منصوریان رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر نیز با اشاره به ضرورت فعال‌سازی زیست‌بوم رسانه تصریح کرد: ما در بیست‌وششم اسفند ۱۴۰۰ مصوبه‌ای به نام زیست‌بوم رسانه داشتیم که به ضمانت مصوبه شورا، اهالی رسانه نسبت به آن امیدواری پیدا کردند، حتی برای این موضوع بودجه گذاشتیم و مؤسسه فرهنگی شهرآرا را مکلف کردیم، با این حال، هنوز اقدامی انجام نشده است.

وی افزود: زیست‌بوم رسانه فرصتی بسیار عالی است و نباید با نامه‌نگاری و مخالفت‌های سطح کارشناسی به تعویق بیفتد، ۱۴۰۰ کجا الآن کجا؟ اهالی رسانه تا چه زمان باید به گفتاردرمانی ما اعتماد کنند؟ باید تا هفته آینده جلسه‌ای برگزار شود و این زیست‌بوم را تعیین‌تکلیف کنید.

وضعیت شهر ترمیمی را مشخص کنید

در آخرین تذکر هم، هاشم دائمی عضو شورای شهر مشهد در سخنانی خطاب به شهردار تأکید کرد: وضعیت شهر ترمیمی را مشخص کنید، در خصوص وضعیت شهر ترمیمی بارها در این زمینه به شهرداری تذکر داده‌ایم، براساس آئین‌نامه شهر ترمیمی مشهد، از ۱۱ نفر اعضای کمیسیون، ۹ نفر حقوق‌دان هستند و وظایف آن‌ها حول محورهای حقوقی است، با این حال، هنوز وضعیت شهر ترمیمی اصلاح و تعیین تکلیف نشده است که باید در عرصه اقدام عاجل صورت بگیرد، به‌طور خاص، با توجه به این امر که اکثریت شرح وظایف شهر ترمیمی در حوزه وظایف حقوقی است، چرا مأموریت این اداره در معاونت خدمات شهری تعریف شده است؟

در ادامه این نشست، محمدرضا قلندر شریف شهردار مشهد در واکنش به تذکرات اعضای شورا توضیحاتی ارائه کرد اما بنا بر اعلام رسمی اعضا، تذکردهندگان این توضیحات قانع نشدند.

قلندر شریف گفت: تاکسیرانی سازمان شهرداری است که حکم مدیرعامل آن باید توسط استاندار ابلاغ شود که سه نفر برای این پست به استانداری معرفی شدند که امیدواریم به زودی ابلاغ شود.

وی افزود: برای سازمان اتوبوسرانی نیز گزینه مورد نظر انتخاب و استعلامات مربوط گرفته و ابلاغ صادر شد، اما وی هنگام حضور در دفتر برای ابلاغ حکم در اقدامی غیراخلاقی مدعی شد که استخاره ای که انجام داده بد آمده است و این مسئولیت را قبول نمی‌کند از این رو استعلامات گزینه‌ای دیگر در دست انجام است و منتظر پاسخ این استعلام هستیم.

به گزارش ایمنا، این سومین جلسه پیاپی صحن علنی است که اعضای شورا تذکراتی را به شهردار ارائه و از توضیحات تکمیلی شهردار مشهد نیز قانع نمی‌شوند.

در این شرایط، باید دید در ادامه جلسات علنی و غیرعلنی، آیا ابزارهای قانونی همچون سوال یا حتی استیضاح در دستور کار منتخبان مردم قرار خواهد گرفت؟

کد خبر 729523

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.