امنیت، سلامت و پیشرفت جامعه وابسته به انتخابات است

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت: روزه و نماز از واجبات فردی است، اما انتخابات واجب اجتماعی بزرگی است و امنیت، سلامت و پیشرفت جامعه وابسته به آن است.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد در آئین اختتامیه جشنواره دستاوردها و توانمندی‌های دانشجویان دانشگاه‌های پیام نور سراسر کشور که امروز _دوشنبه سی‌ام بهمن_ به میزبانی استان اصفهان در سالن اجتماعات مؤسسه تحقیقات و نشر معارف اهل‌البیت با حضور جمعی از مسئولین و دانشجویان برگزار شد، اظهار کرد: استعداد همه افراد جامعه باید دیده شود و درس خواندن به تنهایی کافی نیست. آثار فاخری که توسط دانشجویان ارائه شده مایه مباهات است، اما باید به مرور کارهای بزرگ‌تری را انجام دهند. اصفهان در عرصه مهارت افزایی، هنر، علمی، جهاد و شهادت همیشه پیشرو و جلودار بوده، برگزاری این جشنواره در اصفهان مایه مباهات است.

دانشگاه مظهر مشارکت عمومی است

وی ادامه داد: در برخی دانشگاه‌ها جمعیت دانشجوی زیادی داریم ولی ما استعداد کافی نداریم. دانشگاه باید تنها افرادی را پذیرش کند که از افراد ممتاز هستند و افراد مستعد وارد دانشگاه شوند. اینکه جمعیت زیادی وارد دانشگاه شوند ولی افراد کمی بتوانند موفق از دانشگاه خارج شوند صحیح نیست. امیدوارم دانشگاه پیام نور فقط افراد مستعد را جذب کند.

طباطبایی‌نژاد گفت: ایجاد رشته‌های تخصصی برای بانوان یک ضرورت است. اصل اسلام بر علم آموزی است و هیچ‌کس با علم آموزی مخالف نیست ولی باید علمی را بیاموزیم که مورد قبول اسلام و نیاز جامعه باشد. رشد معنوی و فنی باید همراه هم باشد که دانشگاه پیام نور در این زمینه نسبت به خیلی از مراکز جلوتر است.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان تصریح کرد: روزه و نماز از واجبات فردی است، اما انتخابات واجب اجتماعی بزرگ است و امنیت، سلامت و پیشرفت جامعه وابسته به آن است. در صورتی که حضور و مشارکت مردم در انتخابات پایین باشد دشمنان نادان و فرصت طلب به کشور اسلامی‌مان طمع می‌کنند.

وی ادامه داد: در جنگ اسرائیل و غزه، بایدن به نتانیاهو پیام داده بود که مراقب باش دامنه جنگ به ایران کشیده نشود. این یعنی دشمن قدرت سخت جمهوری اسلامی را درک کرده است. مردم نباید با مشارکت کم در انتخابات قدرت جامعه و حکومت را تضعیف کنند بلکه باید هرچه پرشورتر و بیشتر به پای صندوق رأی بیایند و حامی حکومت و امنیت کشور باشند.

دانشگاه مظهر مشارکت عمومی است

عزت، شرف، امنیت ملی و اقتدار کشور به انتخابات وابسته است

در ادامه محمد رضا جان نثاری، معاون سیاسی امنیتی استاندار اصفهان اظهار کرد: اهداف جشنواره سه‌گانه دانشگاه پیام نور عالی و پیش‌برنده است. دانشگاه پیام نور با برگزاری این جشنواره جهت‌گیری دقیق و صحیحی متناسب با نیاز جامعه در زمان حال انجام داده است. در بخش رویش جشنواره، هدف شناسایی و تشویق فعالین عرصه‌های کانون‌های فرهنگی هنری و دینی وجود دارد. در کل کشور اگر فقط این ظرفیت‌ها را بشناسیم بسیاری از مشکلات رفع شده و سرعت رشدمان بیشتر می‌شود.

وی افزود: یکی از مشکلات جامعه با وجود فعالیت‌های بسیاری که انجام می‌شود همچنین ظرفیت‌های غنی که داریم این است که ظرفیت‌ها شناسایی نشده است، به همین دلیل در به کارگیری ظرفیت‌ها خلل و خدشه وجود دارد. دانشگاه پیام نور با این جشنواره می‌تواند بخش عظیمی از این دغدغه را رفع کند.

جانثاری ادامه داد: در بخش برنامه، ایده‌های خلاقانه، مسئولیت اجتماعی، گفتگوی دانشجویی و کرسی آزاد اندیشی شناخت گروه‌های تئاتر فیلم و موسیقی که در بین اهداف جشنواره است، حفره‌های اصلی جامعه به شمار می‌روند. دانشگاه پیام نور با نشانه‌گذاری بر خلاءهای حال حاضر کار بزرگی انجام داده است. کرسی آزاد اندیشی تخصصی نداریم، مراکز صنعتی به دانشگاه‌ها وصل نیست در صورتی که ظرفیت‌های زیادی در دانشجویان وجود دارد که به کار گرفته نمی‌شود. با وجود رسانه‌های که وجود دارد، نشریات دانشجویی به خوبی دیده نمی‌شود. اگر دانشگاه پیام نور بتواند این حوزه را گسترش دهد اقدام ارزشمندی انجام گرفته است.

وی تاکید کرد: بزرگترین رویداد کشور انتخابات است. همه دشمنان منتظرند تا انتخابات محقق نشود. همه وظیفه داریم تا به هر شکلی که می‌توانیم در هر حوزه‌ای که مؤثر است بر افزایش شور و حضور در انتخابات تأثیر بگذاریم، عزت، شرف، امنیت ملی و اقتدار کشور به انتخابات وابسته است.

کد خبر 729503

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.