اصفهان سردتر می‌شود / پیش‌بینی بارش‌های پراکنده در استان

سرپرست اداره پیش‌بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید و نفوذ توده هوای سرد با صدور هشدار زرد گفت: از بعدازظهر امروز وضعیت جوی با افزایش ابر و در نیمه شمالی گاهی وزش باد نسبتاً شدید و بارش پراکنده برف و باران پیش‌بینی می‌شود.

لیلا امینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، درباره پیش‌بینی وضعیت جوی هوای استان اصفهان، اظهار کرد: بررسی نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی بیانگر گذر متناوب امواج به ویژه از نیمه شمالی استان و ایجاد شرایط همرفتی از امروز بعدازظهر تا اواسط هفته است.

وی افزود: بر این اساس از بعدازظهر وضعیت جوی به صورت افزایش ابر و در نیمه شمالی گاهی وزش باد نسبتاً شدید و بارش پراکنده برف و باران است که فردا مناطق مرکزی نیز بارش‌های نامنظم خواهند داشت.

سرپرست اداره پیش‌بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان درباره ورود سامانه بارشی جدید و نفوذ توده هوای سرد با صدور هشدار زرد در استان، پیش از ظهر امروز تا اواخر وقت سه‌شنبه یکم اسفند، تصریح کرد: فعالیت این سامانه با بارش برف و باران، وزش باد و کاهش دید افقی همراه است.

وی با اشاره به اینکه شدت فعالیت سامانه بارشی در شهرهای نیمه شمالی استان به ویژه آران و بیدگل، انارک، خوروبیابانک، مهاباد، شاهین شهر و میمه، نائین، نطنز، اردستان و کاشان خواهد بود، گفت: لغزندگی سطح جاده‌ها و معابر عمومی، احتمال آب گرفتگی، کاهش دید در جاده‌های کوهستانی و مه آلودی هوا از مخاطرات سامانه مذکور است، لذا احتیاط در تردد شهری و جاده‌ای، همراه داشتن لوازم گرمایش و ایمنی در وسایل نقلیه، آمادگی نهادها و ارگان‌های اجرایی توصیه می‌شود.

امینی درباره فعالیت سامانه دوم با کاهش نسبی دما بین پنج تا ۱۰ درجه سلسیوس و ماندگاری توده هوای سرد در استان، اظهار کرد: فعالیت این سامانه از صبح یکشنبه تا اواخر وقت سه‌شنبه با تنش دمایی، سرمازدگی محصولات کشاورزی و شکوفه‌ها همراه است.

وی افزود: طی این مدت همه مناطق استان به ویژه نیمه غربی اصفهان، آران و بیدگل، اردستان، اسلام آباد موگویی، انارک، بادرود، بویین میاندشت، سمیرم، چادگان، چوپانان، خوانسار، خور وبیابانک، فریدن (داران)، دهاقان، دهق، برخوار (دولت آباد)، زواره، سمیرم، شهرضا، فرودگاه اصفهان، فریدون‌شهر، فلاورجان، کاشان، کبوتر آباد، کوهپایه، گلپایگان، لنجان (زرین شهر)، مبارکه، مهاباد، مورچه خورت، شاهین شهر و میمه، نائین، نجف آباد، نطنز و ورزنه تحت‌تأثیر سامانه مذکور خواهد بود.

سرپرست اداره پیش‌بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان با اشاره به احتمال آسیب به صنعت کشاورزی و افزایش مصرف حامل‌های انرژی، تصریح کرد: کنترل دمای گلخانه‌ها، مراغداری‌ها و انجام تدابیر پیشگیرانه در جهت کاهش اثرات دما و مدیریت بهینه در مصرف حامل‌های انرژی تاکید شده است.

وی با بیان اینکه دمای هوا طی ۲۴ ساعت آینده در بیشتر مناطق تغییر محسوسی نخواهد داشت، خاطرنشان کرد: بیشینه دمای هوای کلان‌شهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات امروز به ۱۵ درجه سانتی‌گراد و کمینه آن بامداد فردا به یک درجه سانتی‌گراد می‌رسد؛ بادرود با بیشینه دمای ۱۹ درجه سانتی‌گراد و بویین‌میاندشت با دمای ۵- درجه سانتی‌گراد به ترتیب گرم‌ترین و سردترین مناطق استان هستند.

کد خبر 729240

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.