اصلاح و ساماندهی ۷۳۰ متر از پیاده‌روهای منطقه بافت تاریخی اراک

مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری اراک گفت: در راستای اجرای طرح استقبال از بهار، ساماندهی معابر منطقه در دستور کار قرار دارد.

ابوالفضل شالی بگ در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در مرکزی اظهار کرد: در چند روز اخیر، ۷۳۰ مترمربع سنگ فرش و همچنین ۴۲۹ متر طول جدول‌گذاری در سطح این منطقه شهری عملیاتی شده است.

وی افزود: طرح استقبال از بهار و آماده سازی فضای شهری، با اجرای فعالیت‌های عمرانی و خدماتی در سطح منطقه بافت تاریخی اراک در دستور کار قرار دارد.

مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری اراک تصریح کرد: آسفالت‌ریزی معابر، سنگ فرش و رسیدگی به وضعیت پیاده‌راه‌ها از اعم فعالیت‌های عمرانی منطقه بافت تاریخی در راستای رفاه حال شهروندان و از فعالیت‌های طرح استقبال از بهار به شمار می‌آید.

شالی بگ اضافه کرد: در این راستا در چند روز اخیر ۷۳۰ متر از پیاده روهای منطقه اصلاح و ساماندهی شده است.

وی ادامه داد: به منظور حفظ ایمنی و آسایش عابرین پیاده و جلوگیری از تردد موتورسیکلت‌ها در پیاده روهای سطح شهر، ۲۶ عدد استاپر (راه بند) در پیاده روهای منطقه نصب شده است.

مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری اراک تاکید کرد: اصلاح و ساماندهی جداول و آب روهای منطقه از دیگر فعالیت‌های عمرانی طرح استقبال از بهار است.

شالی بگ اضافه کرد: در روزهای گذشته ۴۲۰ متر طول جدول‌گذاری در سطح منطقه بافت تاریخی اراک عملیاتی شده است.

وی گفت: با اجرای طرح استقبال از بهار در تلاش هستیم چهره و فضای شهری اراک در این منطقه را برای سال جدید آماده کنیم.

کد خبر 729221

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ح IR ۱۸:۳۶ - ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
    0 0
    دم شهرداری اراک خیلی خیلی گرم ،اراک یکی از الوده ترین شهرهای کشور است ،طبق تحقیقات مناطقی که دارای پوشش گیاهی هستند مانند مراتع جنگل‌ها و.. دارای بارش بیشتری نسبت به سایر مناطق می باشند ،حال مسئولین شهرداری بجای ایجاد فضای سبز بیشتر تصمیم به سنگ فرش کردن بلوار ها و حذف درختان و پوشش سبز را گرفته،هر چند آنقدر این کار محکم و اصولی است که کمتر از یکماه تمام موزاییکها لق میشود.