پیشرفت هندبال اصفهان موجب پرفروغی تیم ملی است

رئیس فدراسیون هندبال گفت: هر زمانی که هندبال اصفهان زنده و پویا بوده است موجب شده تا هندبال ملی پر توان و قدرتمند شود. سال آینده میزبانی‌هایی را برای کشورمان گرفته‌ایم از جمله مسابقات نوجوانان آسیا هستیم.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، علیرضا پاکدل در مجمع انتخاباتی هیئت هندبال استان اصفهان امروز _پنجشنبه بیست‌وششم بهمن_ که با حضور جواد محمدی مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان و جمعی از ورزشکاران و اعضای مجمع در سرای ورزشکاران تختی برگزار شد، اظهار کرد: هر زمانی که هندبال اصفهان زنده و پویا بوده است موجب شده تا هندبال ملی پر توان و قدرتمند شود. بخش بزرگی از اتفاقات هندبال کشور در اصفهان رخ می‌دهد و وزنه سنگینی در بین استان‌هاست. هندبال رشته‌اول استان اصفهان بوده و هرچه در اصفهان به رشته هندبال توجه شود کم است. در کنار بازیکنان قدر و با استعداد هندبال استان اصفهان، مربیان ملی بزرگی پرورش یافته و حضور دارند.

وی ادامه داد: در هر حوضه‌ای که هندبال اصفهان را نگاه می‌کنیم سرشار از افراد توانمند و بزرگ است. در حوضه داوری هندبال آقایان امیر و احمد قیصریان از اصفهان در مسابقات قهرمانی آسیا حضور داشتند. در صحبتی که با رئیس کمیته داوران فدراسیون جهانی هندبال داشتم، پِر مورتن سودال تعریف و تمجیدهای فراوانی از نوع قضاوت برادران قیصریان کرد. بسیار خوشحالم که در زمان حضورم در فدراسیون تابوشکنی شد و این دو داور جهانی شدند.

رئیس فدراسیون هندبال گفت: افتخاری نمره ۲۰ را از فدراسیون می‌گیرد. بزرگترین کار افتخاری نگهداشتن بزرگان و پیشکسوتان هندبال کنار هم در یک حلقه محکم است. بعضی از شهرستان‌های استان اصفهان، به اندازه یک استان فعالیت دارد و در هندبال قوی هستند. حضور تیم‌های شهرستانی در رده‌های پایه کمرنگ شده است، امیدوارم تا با برنامه ریزی حضور شهسرتان‌ها در رده‌های پایه هندبال بیشتر شود.

پاکدل تصریح کرد: در خصوص میزبانی باشگاه‌های آسیا در اصفهان و با برگزاری باشگاه سپاهان باید گفت که میزبانی شایسته و زیبایی بود. در سال آینده نیز میزبانی‌هایی را برای کشورمان گرفته‌ایم از جمله مسابقات نوجوانان آسیا هستیم.

وی تاکید کرد: امروزه اگر فردی پیروزی در مسابقات را کسب کند و قهرمان باشد اما اخلاق نداشته باشد، ماندگار نمی‌شود. نباید اخلاق را فدای ورزش کرد. برد و باخت در ورزش کشور همیشه بوده و خواهد بود مهم این است که از خودمان در یاد مردم خوبی و نیکی به جای بگذاریم. نباید به حاشیه رفت و درگیر یک سری مسائل غیر اخلاقی شد.

در ادامه جواد محمدی، مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان گفت: در طی دو سال اخیر اتفاقات خوب و بزرگی در بخش‌های مختلف ورزش هندبال استان رقم خورده است. شاهکار بزرگ هندبال استان اصفهان حضور چهار تیم لیگ برتری در لیگ هندبال آقایان است که یک سوم جدول دوازده تیمی لیگ را تشکیل داده‌اند. از مسابقات باشگاههای آسیا را در تابستان امسال میزبانی کردیم که در نوع خوب اتفاق بزرگ و قابل توجهی برای هندبال کشور و استان است.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود که با برنامه ریزی دقیق‌تر و با قدرت بیشتر از سمت هیأت استان همچنین حمایت‌های فدراسیون و باشگاه‌ها، روزهای پرفروغ‌تر و آینده روشن‌تری در هندبال استان شاهد باشیم. اداره کل ورزش و جوانان استان مجدانه در کنار همه رشته‌های ورزشی به ویژه هندبال ایستاده است. امیدوارم در آینده نزدیک شاهد برگزاری رویدادهای بین‌المللی دیگری به میزبانی استان اصفهان باشیم.

محمدی تاکید کرد: بازیکنان با استعداد زیادی در رده‌های مختلف تیم‌های ملی همچنین داوران و مربیان بین‌المللی بزرگی از استان اصفهان هستند. تلاش ما بر این است که ملی‌پوشان اصفهانی بیشتری در تیم ملی هندبال حضور داشته باشند و جام‌ها و قهرمانی‌های مختلفی به نام ورزشکاران اصفهان شود. هر زمان که هندبال اصفهان رونق داشته است حال تیم ملی هندبال کشورمان خوب بوده است.

به گزارش ایمنا، سید حسن افتخاری که تنها کاندیدای مجمع انتخاباتی هیئت هندبال استان اصفهان بود با ۲۳ رأی برای چهار سال آینده به‌عنوان سکان‌دار هیئت هندبال استان اصفهان انتخاب و منصوب شد.

کد خبر 728525

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.