آمادگی شهرداری اصفهان برای تحقق خواهرخواندگی اصفهان و مدینه

شهردار اصفهان با تاکید بر اینکه علاقه‌مندیم با سراسر دنیا در ارتباط باشیم، گفت: در کنار دیپلماسی رسمی، شهرداری دیپلماسی شهری را نیز پیگیری می‌کند، خوشحال خواهیم شد که با شهر مدینه در عربستان برای خواهرخواندگی وارد مذاکره شویم.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، علی قاسم‌زاده امروز _چهارشنبه بیست‌وپنجم بهمن_ در دیدار با عبدالله بن سعود العنزی، سفیر پادشاهی عربستان سعودی در ایران اظهار کرد: مردم اصفهان، مهمان‌دوست هستند، به‌ویژه اگر این مهمان از برادران مسلمان ما باشد، از اینکه در کنار شما هستم خوشحالم و امیدوارم این احساس مشترک را با هم تجربه کنیم.

وی با تاکید بر اینکه سفر اول شما به اصفهان محسوب می‌شود، به‌طور قطع این سفر برای شما جذاب خواهد بود، افزود: امیدوارم فرصت کافی برای بازدید از اماکن تاریخی و فضای شهری اصفهان داشته باشید.

شهردار اصفهان با بیان اینکه به اذعان کسانی است که دنیا دیده هستند، اصفهان یکی از زیباترین شهرهای جهان به‌شمار می‌رود، افزود: اصفهان از حیث طبیعت و باغ‌شهر بودن و هم از نظر تاریخی سرآمد است و این شهر تجربه سه دوره پایتختی را نیز دارد.

وی ادامه داد: اگر چه اکنون رنگ شهر، فرهنگی و تاریخی است، اما اصفهان شهر بزرگ دانشگاهی و صنعتی نیز محسوب می‌شود، شهری که از نظر هنر و هنرمند زبانزد عام و خاص است.

قاسم‌زاده تصریح کرد: مردم اصفهان را می‌توان به سه دسته هنرمند، هنرشناس یا هنردوست تقسیم کرد، چراکه در جای‌جای شهر که قدم بزنید، شاهد تجلی هنر در حوزه معماری و صنایع دستی خواهید بود.

شهردار اصفهان با تاکید بر اینکه علاقه‌مندیم با سراسر دنیا در ارتباط باشیم، افزود: در کنار دیپلماسی رسمی، دیپلماسی شهری را نیز پیگیری می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه اکنون اصفهان با ۱۵ شهر خواهر خوانده است، ادامه داد: علاقه‌مند هستیم تا ارتباطات را به سمت برادران مسلمان توسعه دهیم، خوشحال خواهیم شد که با شهر مدینه در عربستان برای خواهرخواندگی وارد مذاکره شویم.

وی تصریح کرد: دیپلماسی شهری امکان مراوده بهتر و بیشتر میان مردم و تشکل‌های فرهنگی، علمی و ورزشی و اجتماعی را فراهم می‌کند، به‌طور قطع علاوه بر علایق مشترک سیاسی، به واسطه مسلمان بودنمان موضوعات مشترک انسانی و دینی داریم.

در ایران نیز به شدت به سمت توسعه شهری و تحقق شهرهای هوشمند در حال حرکت هستیم

شهردار اصفهان با بیان اینکه خبرهای خوبی از عربستان در حوزه توسعه شهری و حرکت به سوی شهرهای هوشمند می‌شنویم و از این بابت که کشورهای مسلمان در توسعه شهری سرعت گرفتند، خوشحال هستیم، افزود: در ایران نیز به‌شدت به سمت توسعه شهری و تحقق شهرهای هوشمند در حال حرکت هستیم.

وی ادامه داد: اسلامیت ما، انگیزه ما را بر اینکه در جهان سربلند باشیم، بیشتر می‌کند، بنابراین نباید نسبت به دنیا در زیست مادی و دنیایی ضعیف عمل کنیم، قرآن ما را مأمور به عمران و آبادی این دنیا کرده است، بدون آنکه دلبستگی به آن داشته باشیم.

قاسم‌زاده تصریح کرد: جهش و سرعت توسعه در عربستان قابل تقدیر و تحسین است، به‌رغم فراز و فرودها در روابط میان دو کشور، آرزوی قلبی ما پیشرفت کشورهای اسلامی است، به‌ویژه عربستان که قبله مسلمانان نیز در آن قرار دارد.

وی با بیان اینکه اشتراک تجربیات در حوزه توسعه شهری و شهر هوشمند می‌تواند ارتباطات را گسترده‌تر کند، گفت: امیدوارم این سفر مقدمه‌ای برای ارتباطات بعدی باشد.

شهردار اصفهان اظهار کرد: مسلمانان در هر شرایط نگران هم و در غم و شادی هم نیز شریک یکدیگر هستند.

قاسم‌زاده ادامه داد: تحولات در حوزه ورزش در کشور عربستان بسیار جالب است، معتقدیم انقلاب ورزشی رخ داده است، جذب ستارگان فوتبال جهان در تیم‌های فوتبال عربستان و این ابتکار سطح فوتبال را در آسیا ارتقا می‌دهد.

شهردار اصفهان افزود: امیدوارم فردا بازی خوبی را میان تیم‌های سپاهان و الهلال شاهد باشیم؛ نتیجه هرچه باشد، این کنار هم قرار گرفتن بسیار ارزشمند است.

کد خبر 728146

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.